Haftalık Teknik Analiz #7 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #7 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter’da hazırlamış olduğu teknik analiz grafikleriyle dikkatleri çeken Satoshi Kamasutra artık Teknoküpür‘de. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #6

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin-2D grafiği

Bitcoin geçen hafta yaptığı kötü kapanışın ardından tekrar 30 bin dolardan tepki aldı ve bu tepki ile birlikte tekrar desteğin üzerine çıktı. Aynı zamanda da kırılım yapmış durumda. Ancak hacim kırılımı güvensiz yapıyor.
Bir diğer önemli ayrıntı ise bu hafta SEC 10Q raporlaması olacak. Yani bu şu demek oluyor: 2. çeyrekte eğer halka açık bir şirket Bitcoin, Ethereum gibi bir yatırım yaptıysa bunu açıklamak zorunda. Dolayısı ile önümüzdeki günlerde büyüklü küçüklü şirketlerin Bitcoin ve Ethereum yatırımı yaptığını duyabiliriz. Ancak acele etmeden son hareketleri de izlemek gerekli. Son bir düşüş yapıp yükselişe veya tam tersi düşüşe geçebilir.

(SEC Form 10-Q, tüm halka açık şirketler tarafından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘na (SEC) üç ayda bir sunulması gereken kapsamlı bir finansal performans raporudur. 10-Q’da, firmaların ticari faaliyetlerinin bir sonucu olarak finansmanlarına ilişkin ilgili bilgileri açıklamaları gerekmektedir. Şirketin mali yılının ilk üç çeyreğinin her biri için bir 10-Q dosyalanmalıdır.)

  • Ethereum Analizi
Ethereum-2D grafiği

Ethereum bu hafta olan Bitcoin düşüşüne rağmen LL (Lower Low) yapmamakta ısrarlı. Aynı zamanda günlükte ikili dip olasılığı mevcut. Bitcoin, Ethereum çiftinde ise HL (Higher Low) oluşturdu. Düşüşte iyi savunulacağını düşündüğüm 1.600 dolar civarına inmedi. Dolayısı ile bu düşüş atmosferinde görüntüsü gayet olumlu.

Aynı zamanda 4 Ağustos‘ta EIP-1559 güncellemesi geliyor. Eğer bu güncelleme olur ise Ethereum madencilerinin kazançlarında yüksek düşüşler olacak. Madencilerin ne gibi tepki vereceğini ve madenciliğin kolaylaşacağı için nasıl bir atmosferin oluşacağı şu an için belirsiz. Ancak belirli olan bir şey var. Bu güncelleme ile satmaya meyilli yapan sistem, madencilerin hodl yaparak stake etmeye yönlendirecek. Ayrıca Ethereum kitlemeleri ile birlikte üretilenden çok tüketilen bir Ethereum mevcut. Dolayısıyla bu fiyatı yukarı doğru baskılayacaktır. Bunun yanında da kurumsal firmalardan Ethereum duymaya başladık. Marketin dönmesi ile çok parlak bir döneme girmesi mümkün.

Grafikleri hazırlanan Satoshi Kamasutra’yı takip etmek için TIKLAYIN.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir