Haftalık Teknik Analiz #68 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #68 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #68

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin bu haftayı da aynı fiyat aralığında geçirdi. Yukarı yönle gitme çabası satışlar ile bastırılsa da 19 bin dolar desteği şimdiye kadar başarılı şekilde tutuyor. Bu hafta da yukarı denemeleri yapmaya devam eder ise 20 bin 300 dolar direncinin kırılması yüksek ihtimal taşıyor. Market makro görünümde hala kötü olsa da mikro (günlük) olarak bakıldığında yukarıya deneme yapmaya çalışıyor.

Bu haftaya tekrar yukarı hamle ile başladı. Biz bu analizi yaparken 19 bin 500 dolar civarlarında olan fiyat 19 bin 300 dolar üzerinde kaldığı sürece kısa sürede 20 bin 300 dolar denemesi yapacaktır. Başarılı olur ise bir sonraki hamle 22 bin 500 dolar önemli konumda. Daha önce de tekrarladığımız gibi 20 bin 300 dolar 21 bin 300 dolar ve 22 bin 500 dolar. Bu seviyelerin geçilmesi 28 bin doları test etme şansını arttıracaktır. Özellikle 25 bin dolar üzeri 28 bin dolara kadar geniş bir hareket alanı barındırıyor. Bu seviye aşıldığında 28 bin dolar denemesi yapması çok yüksek ihtimal.

Düşüş durumunda yine 19 bin dolar 18 bin dolar aralığı tutmaz ise sert bir düşüşü tetikleyecektir. Genel görünüm olumlu olsa da makro görünümde kötü bir görünümü var. Kısacası her iki yöne de sert hareket yapabilir dolayısıyla kısa zaman aralığındaki dönüş sinyallerini çok güvenli bulmamak ve önlem almakta fayda var.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum, Bitcoin’i takip ediyor ancak 1.400 dolar direnci altında haftalık grafikte pozitif fiyat hareketleri gözüküyor. Kısacası aynı Bitcoin’de olduğu gibi eğer 1.400 dolar direnci geçilir ise hızlı bir şekilde 1.550 dolar1.600 dolara bir deneme yapabilir. Genel olarak Bitcoin’den daha iyi bir görünümü mevcut. Ancak Bitcoin market belirleyici olmasından dolayı bu görünümün kırılım yukarı yönlü olmadan bir anlam ifade etmiyor.

1.250 dolar desteği tutmaya devam ediyor, ancak çok sağlam bir direnç değil, sert bir düşüşte 1.000 dolar desteğine sert bir düşüş yaşayabilir. ETH/BTC çiftinde oluşan formasyonda tam orta bölgesinde bulunduğundan dolayı marketin tepkisine göre Bitcoin’den hızlı bir yükseliş veya tam tersi hızlı bir düşüş yaşama ihtimali çok yüksek.

İşlem yaparken Bitcoin’i de yakından takip edip büyük düşüş ihtimaline de önlem alarak işleme girilebilir. Volatil geçme şansının çok yüksek olmasından dolayı büyük işlemler son derece riskli olacaktır. Yine her hafta uyardığımız gibi, sert bir marketteyiz ve kaldıraçlı işlemlerde son derece dikkatli olmak gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir