Haftalık Teknik Analiz #48 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #48 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #48

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin haftayı beklediğimiz şekilde yukarı yönlü deneme ile açtı. Ancak fiyat hala 28 bin dolar – 31 bin dolar alanında ve 31 bin dolar direnci aşılması gerekli. Aynı zamanda daralan üçgen kırılımı olması nedeni ile bu sefer 31 bin dolar direncinin kırılma şansı yüksek.

Grafikte her ayın 1’ini işaretli olarak görebilirsiniz. Bitcoin her ayın ilk haftası lokal tepe yaptıktan sonra düşüşe geçmiş. Yani aynı şekilde bir fiyat hareketi sergiler ise haziran ayının ilk haftaları olumlu geçebilir. 31 bin dolar kırılımı olmaz ise tekrar aynı alanın içerisinde olarak ilk hedefi 28 bin dolar olacak ve akabinde kırılma şansı yüksek olacak ve kırıldığında 24 bin dolar 22 bin dolar aralığını hedefleyecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum haftayı çok volatil geçirdi. düştüğü bölgeden güzel bir geri dönüş yapsa da Bitcoin çiftinde çok önemli diyebileceğimiz bir desteği sert şekilde kırdı. Genel olarak diğer altcoin’ler için de iyi olmayan bir durum.

Dominasyonun Bitcoin’e geçmesinden dolayı altlarda aylardır tekrarladığım gibi uzak durulması gerektiği fikrimi yenileyeceğim. 1.800 dolar desteği tekrar kazanıldı ve yine 2.000 dolar direncine yaklaştı. Burasının kırılması Bitcoin’in durumuna bağlı olacaktır. Kırılım olur ise 2.200 dolar2.400 dolar hedefleyecektir. Eğer market düşüş yönüne geçer ise 1.600 dolar ve 1.400 dolar destekleri bulunuyor. İki destekte sağlam ve güzel tepki alabileceği bölgeler.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir