Haftalık Teknik Analiz #45 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #45 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #45

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin sonunda beklediğimiz hareketi yaptı. Geçen hafta hareketin hafta içerisinde gelebileceğini ve yazmıştık bunun nedeni desteğin çok zorlanması ve FED toplantısının denk gelmesiydi ve beklendiği gibi de oldu. Grafikte görüleceği gibi artık çok çirkin bir görüntü mevcut. 37 bin dolar desteğinin kaybedilmesi ile büyük satışlar geldi ve şu an alım bölgesinde olsa da çok önemli bir desteğin kırılmasından dolayı çok riskli durumda. Geçen yaz yaptığı gibi (haftalıkta) fake out yaparak tekrar yükselme şansı olsa da kanalın içine girmeden alım yapmak riskli olacaktır.

28 bin dolar ile 33 bin dolar arası önemli destek bölgesi ve bu aralıkta her bölgeye inebilir. Alımları dikkatli yapmak ve market ile inatlaşmamakta fayda var. Özellikle düşüş anında altcoin’ler çok daha fazla kayıp yaşatacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum, Bitcoin’de olduğu gibi en önemli desteklerden birini kırdı. Bu hafta içerisinde geri girer ise seri ve kısa bir yükseliş yakalayabilir ancak Bitcoin’in durumu düzelmeden son derece riskli bir deneme olacaktır. 2.200 dolar desteği tutmaması halinde 1.800 dolar1.400 dolar destekleri bulunuyor ve marketin konumuna bakıldığında düşüş ihtimalinde çok mümkün olacaktır. Acele etmeden marketi dikkatlice izlemek ve ufak işlemler ile deneme yapmak gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir