Haftalık Teknik Analiz #42 (Bitcoin ve Ethereum)

Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #42 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #42

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 3D grafiği

Bitcoin geçtiğimiz haftayı düşüş yaşayarak geçirdi ve haftalık kapanışı nispeten olumlu olarak 42 bin dolar üzerinde kapattı. Şu an biz bu analizi yaparken 41 bin dolar destek bölgesine doğru indi. Bu bölgeler çok hacmin olduğu ve tepki alabileceği önemli bir bölge. 39 bin dolara kadar bir çok desteğin kesiştiği bölge ve kırılması halinde daha sert bir satış dalgası yaratacaktır.

Daha olumlu bir hafta bekliyordum ancak Bitcoin hiç bir tepki almadan bu seviyelere kadar inmesi bu desteğin tutmama olasılığını doğuruyor ancak risk ödül oranına göre iyi bir bölgede. Burada piyasaya biraz nefes aldırabilir. 42 bin dolar bölgesinin geri kazanılması durumunda ise yükseliş trendine bozmadan devam edebilir. 40 bin dolar desteği kırılır ise 37 bin 500 dolar veya 32 bin dolar civarına kadar sarkma yapabilir ve tabi doğal olarak altlarda da büyük çıkışları getirecektir.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 3D grafiği

Ethereum 3.500 dolar bölgesini geçemedi ve Bitcoin ile birlikte düşüş yönünü takip ediyor. 2.800 dolar ise ilk karşılaşacağı destek. Bitcoin’in buradan dönmesi durumunda yükselişe devam edebilir ancak genel olarak piyasanın toparlanması gerekli. Tahtası kötü olmasa da piyasayı takip ettiğinden dolayı Bitcoin’in destekleri kaybetmesi ile ETH’de düşüşü takip edecektir.

Düşüş gerçekleşirse 2.500 dolar civarında bir çok destek ve daha önce bir çok kez destek aldığı bir bölge. Burası önemli bir bölge olacak ve oraya kadar sarkmaması daha da önemli olacak. Genel olarak kötü bir hafta geçti ve önemli destek bölgelerine geldi. Buradan alacağı olumlu bir tepki ile tekrar güzel bir yükseliş yakalamak mümkün.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir