Haftalık Teknik Analiz #33 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #33 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #33

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin haftayı pozitif geçirdi ve önemli bir direnç olan 42 bin dolar bölgesine kadar ulaştı. Haftalık kapanış ise bu seviyede oldu. Dirençten sert tepki alamadı ve bu bölgedeki sert satışlara rağmen direncin altında tutundu ve biz paylaşımı yaparken kırılım deniyor. Geçilmesi halinde bir sonraki hedefi 45 bin dolar46 bin dolar olacak. Bu bölge grafikte de göreceğiniz gibi bearish retest yapabilir.

Bu bölge önemli olacak aynı zamanda da 48 bin dolar bölgesinde yıllık ortalama bulunuyor. Buranın kırılımı halinde boğa atmosferine tekrar girmiş olur ve Bitcoin için yeni zirve beklentisi oluşacaktır. Ancak hala Bitcoin büyük zaman biriminden bakıldığında çok olumlu bir görüntü vermiyor. 45 bin dolar 48 bin dolar aralığından sert bir red alabilir ve akabinde LL yani daha düşük bir dip yapabilir. Düşüş halinde 39 bin dolar düşen trend kırılımı yaptığı bölge destek konumunda. Önemli bir direnç olan 40 bin dolar şu an önemli bir desteğe dönüşmüş durumda. Bu bölge düzelme yaşanması halinde güzel bir likidite toplama bölgesi olacaktır ve buranın da kırılması tekrar satış baskılarını arttırıp 33 bin dolar30 bin dolar aralığına düşüşü gerçekleştirmesi çok muhtemel olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum geçen hafta da bahsettiğim gibi hiç bir engele rastlamadan direk 3 bin dolar bölgesine ulaştı. Yüzde 30’luk bir yükseliş yakaladı. Bu bölge yine önemli bir bölge olacak ve kırılımı halinde yeni zirve için tekrar deneme yapmak isteyecektir. Bitcoin’in yatay seyretmesi veya yükselişe devam etmesi halinde kırılım kolay olacaktır. Bitcoin çiftinde de aynı şekilde direnç bölgesine gelmiş durumda. Bunun anlamı eğer BTC çiftinde kırılım yapar ise fiyat olarak ayrışabilir ve alt sezonunu tetikleyebilir. Ancak haftalık grafik üzerinden konuştuğum için bu zaman alan bir süreç aynı zamanda gerçekleşmemesi de mümkün. Dolayısı ile çok önemli ve son denemede başarısız olduğu 0.085 bölgesi kırılımı asıl yükselişi tetikleyecektir. Bu bölgeleri takip etmek gerekli.

Ethereum eğer Bitcoin red yemez ise aynı şekilde direnç altında akümüle olup kırılım deneyecektir. İki çiftte de direnç bölgesinde olmasından dolayı bu bölgeyi kaybedip 2.700 dolar ve 2.400 dolar desteklerine bir düzeltme yapabilir. Direnç altında pozisyona girmek çok riskli olacağı için 3.400 dolar kırılımı olmadan acele etmemekte fayda var.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir