Haftalık Teknik Analiz #31 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #31 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #31

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin art arda gelen başarısız denemelerin ardından 40 bin dolar desteğini kaybetti. Son bir kaç haftadır altlarda olabilecek sert satışın uyarısını yapmıştık ve zaten düşüşte olan altcoinlerde Bitcoin’e oranla büyük satışlar oldu. Bitcoin’in yeni zirve ihtimalini kısa zamanda çok zora soktu ve boğa sezonu diyebileceğimiz seviyelerin altına düştü. Grafikte Bitcoin’in 2013 yılından bu yana 54 haftalık (yıllık) SMA’nın altına her indiğinde ayı sezonu olduğunu ve tekrar aynı seviyelere dönesinin zaman aldığını görüyoruz. Geçen hafta SMA ortalamasının altına indi ve satış dalgası hala devam ediyor. Bitcoin için ilk önemli destek 31 bin dolar – 29 bin dolar aralığı olacak. Burası son derece önemli çünkü buranın kırılması dev bir M formasyonu oluşturacak ve ne yazık ki bunun hedefi 20 bin dolara kadar gidecektir. Ve olması gayet mümkün olabilir. Aynı zamanda buradan seker ise dev bir W formasyonuna dönüştürme şansı da mevcut. Kısacası 30 bin dolar desteği market için hayati önem taşıyor. Tekrar ivme alabilmek için mümkün olan en kısa sürede 40 bin dolar tekrar kazanılmak zorunda olacak.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1W grafiği

Ethereum düşüş ile bir alt desteğine indi ve burada 2.400 dolar desteğinde duruyor. Bitcoin‘in hamlesine göre yine bir alt destek olan 2 bin dolara inebilir. Genel olarak hiç bir alt için güvenli bir ortam mevcut değil. Düşüş durumunda hem dolar hem de BTC paritesinde değer kaybediyor. 2.000 dolar desteği altında ise 1.600 dolar – 1.400 dolar (eski ATH) desteği sağlam destek konumunda. Burada sert bir alım duvarı olacaktır ancak yine de Bitcoin hareketini takip etmek gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir