Haftalık Teknik Analiz #26 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #26 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #26

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1D grafiği

Bitcoin haftayı 50 bin dolar – 46 bin dolar aralığında yatay geçirdi. Fiyat dirençten çok desteği test ediyor ve yükselişlerde dirençlerden satış baskısı devam ediyor. Henüz yön kararı vermiş değil ancak çok süreceğini sanmıyorum. Grafikte gözüktüğü gibi 46 bin dolar desteğinin kaybedilmesi halinde 40 bin dolar – 42 bin dolar aralığı son kalesi olacak. Buranın kaybedilmesi büyük ihtimalle yeni zirve ihtimalini minimuma indirecek. Aynı zamanda da bir çok alıcının alım yapmak istediği bir bölge, kaybedilmesi kolay olmamalı ancak her şey olabilir. Bu seviye çok önemli.

Yükseliş için 52 bin dolar – 54 bin dolar direncinin geçilmesi gerekiyor. Fiyat düşme eğilimli olsa da bu dirençler kırıldığında ivme alıp hızlı bir yükselişe gireceğine inanıyorum. Bu seviye 46 bin dolar desteği arasında ise 48 bin 500 dolar ilk hafif direnç ve orta alan konumunda.

Fiyat hareketleri dengesiz olan bir market var. Kritik seviyelere tepkileri dışındaki aralıklarda yaptığı fiyat hareketlerini görmezden gelmek sağlıksız bir karar almanıza engel olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum hala Bitcoin’den daha sağlam bir görüntü veriyor. Bitcoin çiftinde geçen hafta 0.077’ye retest yapabileceğini belirtmiştim. 0.078’e kadar inip tekrar yukarı çıktı ve alım iştahı yüksek. Dolar çiftinde ise destekte duruyor. Yine her hafta yenilediğim gibi Bitcoin’e bağlı olarak desteğin kaybedilmesi mümkün.

3.600 dolar yine çok önemli bir destek konumunda. Alıcısı çok olan bir bölge 3.500 dolar – 3.600 dolar. Buranın kaybedilmesi halinde fiyat 3.000 dolar desteğine gidebilir. 4.400 dolar geçilebilmesi halinde ise tekrar yükseliş ve yeni zirve isteyecektir. Aynı zamanda diğer altcoinlere de tekrar iştah getirecektir.

Bu olumlu tablolarda şu durumda mümkün. Düşüş olur ise dolar çiftinde düşerken btc çiftinde yükselebilir bu da dolar olarak zarar demek oluyor. O nedenle acele etmeden marketi genel olarak takip ederek karar vermekte fayda var.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir