Haftalık Teknik Analiz #24 (Bitcoin ve Ethereum)

Haftalık Teknik Analiz

Haftalık Teknik Analiz #24 (Bitcoin ve Ethereum)

ABONE OL 

Twitter üzerinden bir dönem Satoshi Kamasutra olarak paylaşımlarıyla dikkatleri çeken Semih Kale paylaşımlarına Teknoküpür‘de devam ediyor. Haftalık Teknik Analiz serimizde Bitcoin ve Ethereum grafiklerine hep birlikte göz atacağız.

Haftalık Teknik Analiz #24

  • Bitcoin Analizi
Bitcoin – 1W grafiği

Bitcoin sert bir düşüş ile hafta sonuna girdi. Trend desteğinin kırılması ile markette büyük satış dalgası yaşandı. Geçen hafta bu trendin kırılmasının kötü olacağından söz etmiştik. Destek ne kadar sağlam gözükse de kırılabiliyor. Stop koymanın önemini gösteren bir hafta oldu. Ne yazık ki Bitcoin bu destekte tutunamadı. Şu an sektiği bölge ise benim gözümde son umut bölgesi. Grafikte gözüktüğü gibi yeşil alana çok yaklaştı. Bu bölge şu an 40 bin dolar civarında. Buradan mutlaka bir tepki almasını bekliyorum. Boğanın devam edebilmesi için bu desteğin tutması gerekli ve o kadar kolay kaybedileceğini düşünmüyorum. Ancak yine bu hafta gördüğümüz gibi tedbirli olmamız gereken bir durum. Ayrıca yaşanan global krizleri ve Covid riski gibi ekstra risklerde her an çok büyük hareketleri tetikleyebilir.

Hızlı bir yükseliş sağlanabilmesi için Bitcoin‘in 48 bin 500 doların üzeri bir kapanış yapması gerekli. Bu kırılan destek sağlam bir direnç görevi görecektir. Buranın kırılması halinde ise geçen hafta paylaştığımız kanal içerisine tekrar girmesi yeni zirve için çok pozitif bir sinyal olacaktır. Şu an için 54 bin dolar üzerine denk geliyor.

40 bin dolar desteğinin de kırılması halinde 37 bin 500 dolar çok önemli bir destek ve oraya bir haftalık iğne atması mümkün olabilir tabii bu durumun hiç yaşanmaması piyasa için çok daha sağlıklı. Bu seviye bir fake out yapabileceği alan olabilir ancak bu desteklerde tutmaz ise çok kötü bir sinyal olacak ve 27 bin dolara kadar kısa sürede düşüş yaşayabilir akabinde de toparlaması çok zor olacaktır. Yani kısacası muhtemelen market ayı sezonuna girmiş olacaktır.

  • Ethereum Analizi
Ethereum – 1D grafiği

Ethereum, Bitcoin ile birlikte sert düşüş ile hafta sonuna girdi ancak sürekli sözünü ettiğimiz 3.600 dolar desteğinden sekti ve Bitcoin çiftinde pozitif performans sergiliyor. Ethereum’un Bitcoin karşısında git gide güçlendiğini görüyoruz. Bu altlar içinde güzel bir durum olacaktır. 0.085’in kırılması yüksek ihtimal ile direk 0.1’e götürecektir. Bunun anlamı aynı zamanda alt sezonu olacaktır. Bir çok alt bu düşüşte çok önemli desteklere indi. Aynı zamanda BTC.D düşüyor Bitcoin’in bu büyük satışına rağmen. Kısacası altlar için bunlar güzel sinyaller, aynı zamanda ayı sezonuna henüz girmediğimizin işaretleri. ETHBTC ve BTC.D takip edilmesi gereken 2 güzel alt sezonu indikatörü.

Ancak Ethereum’un da önemli bir dirençte olduğunu ve hiç bir denemesinde kıramadığını unutmamak gerekli. Buranın kırılması halinde yukarıdaki olumlu senaryo mümkün olacaktır. Yine Bitcoin’in fiyat hareketleri önemli rol oynayacaktır. Genel olarak görüntü henüz kötü değil altlarda da ancak ekstra olarak diğer bütün riskleri unutmayarak işlemleri önlem alarak yapmak gerekli.

ÖNEMLİ NOT: BU SAYFADA YER ALAN GRAFİKLERİN HİÇBİRİ YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir