Güvenlik güçleri göreve yerli simülasyonla hazırlanacak

 Güvenlik güçleri göreve yerli simülasyonla hazırlanacak

Simsoft tarafından tamamen yerli teknolojik imkanlarla üretilen gelişmiş geri tepme sistemlerine sahip lazer tabanlı hafif silah atış simülatörü ile güvenlik güçleri, 5 ay kadar kısa bir sürede simülasyon yardımıyla hazırlıklarına başlayacak.

Güvenlik güçleri göreve yerli teknolojiyle hazırlanacak

Yerli simülatörle birlikte güvenlik güçleri, atış eğitimlerini Türk savunma sanayisi bünyesinde geliştirilin sistemlerde gerçekleştirecek.

Güvenlik Güçleri Göreve Yerli Simülasyonla Hazırlanacak

Eğitimler, lazer ve gerçek mühimmat kullanımlarını destekleyecek beceride sistemlerle gerçekleştirilebiliyor. Her eğitim sonucunda performans değerlendirme sistemiyle atıcı bazında performans analiz raporu çıkartılıyor ve atıcıların silah tutuş hassasiyetinden vuruş noktalarının analizine kadar birçok kriter değerlendiriliyor.

Simsoft Simülatörler Grup Direktörü Aydın Okutanoğlu, simülatör hakkında şu sözleri kullandı:

“Poligonlarda işin özünde sabit bir hedef var. Burada ise hızlı şekilde farklı kombinasyonlarda atış yapabilmek hem de karşı tarafla bir çatışma eğitiminin verilebilmesi söz konusu. Ülkemizde çok karşılaşılan bir çatışma ortamını da canlandırıyoruz. Bu tür çok karşılaşılan ortamlarda atış eğitiminin verilmesi, sadece sabit bir hedefe değil, dinamik hedeflere ateş edilebilmesi, farklı senaryolar, açık-kapalı mekan, bina içi, havaalanı güvenliği gibi birçok durumu atış simülatörü ile deneyimlemek mümkün. Böylece bir kişinin farklı durumlarda nasıl davranması gerektiğiyle ilgili, sadece atış yapmak da değil, atışa başlamak, ateş etmek ya da etmemek bunların her biri eğitim alan kişinin doğru şekilde karar vermesi gereken konular oluyor. Simülatörle verilen eğitimlerde tüm bunlar tekrar tekrar deneyimlenebilecek.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir