Güney Kore kripto para vergilendirmesini erteleyebilir!

Güney Kore kripto para

Güney Kore kripto para vergilendirmesini erteleyebilir!

ABONE OL 

Kripto paralarla ilgili birçok ülkeden yasal hamleler geliyor. Son olarak Güney Kore kripto para vergilendirmesini ertelemek için yasa çalışmalarına başladı.

Güney Kore Kripto Paraların Vergilendirilmesini Tartışıyor

Güney Kore Demokrat Partisi kripto para vergilendirilmesinin ertelenmesi için bir yasa çalışmaları olduğunu açıkladı. Eğer bu yasa hazırlanır ve onaylanırsa Güney Kore‘de kripto paralardan alınması planlanan vergilendirilme ertelenecek. Demokrat Parti üyesi Noh Woong-rae yaptığı açıklamada planlanan kripto para vergilendirilmesini eleştirdi:

İlgili vergi altyapısının yeterince hazırlanmadığı bir durumda, sanal varlıkların vergilendirilmesinin ertelenmesi artık bir seçenek değil, kaçınılmaz bir durumdur.

Yeterli altyapı olmadığı için Güney Kore kripto para vergilendirilmesini erteledi.

Güney Kore kripto para vergilendirmesini erteleyebilir!

Hindistan Kripto Para Vergilendirme Hamlesine Başvuruyor

Hindistan kripto paralara olan olumsuz tavrıyla biliniyor. Çin gibi kripto para konusunda olumsuz adımlar atan Hindistan, ülkesinde faaliyet gösteren yabancı kripto para borsalarının yüzde 18 oranın vergi ödemesi için gerekli düzenlemeleri yapacak.

Reuters haberine göre Hindistan merkezli kripto para borsalarının ülkedeki bankalarla çalışma konusunda sorun yaşadıklarını söylüyor. Bu da Hindistan yönetiminin kripto para ile ilgili tüm alanlarda yaptırımlarını sürdürdüğünü gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.