Güney Kore indirme hızı ile tüm dünyayı kıskandırıyor

 Güney Kore indirme hızı ile tüm dünyayı kıskandırıyor

Yapılan ölçümler sonucunda Güney Kore’nin başkenti Seul’de ulaşılan veri indirme hızı ortalaması öyle seviyelere ulaştı ki meraklıların nutku tutuldu.

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan ölçümlerin ardından açıklanan verilere göre ülke dünyanın en hızlı internetini kullanıyor olabilir. Zaten dünyanın en hızlı internet hizmetlerinden birine sahip olduğu bilinen ülke, 5G ağına da ilk başlayan ülkelerden biri olmuştu. Ocak ve Haziran aylarında yapılan ölçümler de bu yatırımların boşa olmadığını ve tüm ülkenin teknolojinin meyvelerini yediğini söylemek mümkün.

Türk Telekom açıklama yaptı: İnternet neden yok ve internet sorunu ...

Güney Kore indirme hızı ile tüm dünyayı kıskandırıyor

Bakanlık tarafından açıklanan verilere göre ülkenin başkentinin en kalabalık yerlerinde yapılan ölçümler sonucunda ortalama 656,6 Mbps indirme hızına ulaşıldığı, yükleme hızının ise 64 Mbps olduğu da açıklandı.

Geçen yıl yapılan ölçümler sonucunda 4G LTE ağlarında ulaşılan ortalama 158,52 Mbps internet hızının neredeyse dört katı olan indirme hızı, kalabalık ortamlarda bile çok fazla düşmüyor.

Ülkenin en önemli 3 operatörünün ulaştığı hızlar sonucunda ulaşılan verilerde dikkat çeken bir durum daha bulunuyor. Bu durum da ülkede indirme hızının 789 Mbps hıza ulaşması oldu. SK Telecom, KT ve LG Uplus şirketleri sırasıyla 789 Mbps, 652 Mbps ve 528,6 Mbps ortalama hıza ulaşıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir