Güncel Android kullanım oranları ortaya çıktı

Güncel Android kullanım oranları ortaya çıktı

ABONE OL 

Google, Android’in kullanım yüzdelerini en son Mayıs 2019’ta yayınlamıştı. Verileri nadiren de olsa paylaşan Google, artık bu verileri paylaşmayacak. Yani artık bu oranları bir daha göremeyebiliriz.

Eski Sürüm Android Kullanım Oranları Dikkatleri Çekti

Bu verilere göre 2015 yılında kullanıcılara sunulan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi hala %11.2‘in üzerinde kullanım oranın sahip. Bunun sebebi olarak ise yeni güncellemelerini eski telefonlara göndermemesinin sebep olduğunu düşünülüyor.

Android kullanım oranları

Eski Android modellerinin kullanılmaya devam edilmesi ise şaşkınlık yarattı. En son Android sürümü Android 10 ise %8.2 oranıyla en düşük oranlar arasında yer alıyor. En son sürümün bir öncesi olan Android 9.0 Pie ise en çok kullanılan Android sürümü oldu. %31.3 oranına sahip olduğu görülüyor. Android 8.0 Oreo ise %21.3 oranıyla ikinci sırada yer alıyor.

Google’ın Android uygulama geliştiricileri için sert şartlarının olmaması bu sürümlerin düşük kalmasına sebep olduğu düşünülüyor. Rakibi Apple ile karşılaştırıldığında iOS işletim sistemine sahip olan cihazların daha güncel versiyonları kullandığı söylenebilir.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir