Grayscale fonu 24 milyar doları aştı!

 Grayscale fonu 24 milyar doları aştı!

Kripto para yatırım fonu Grayscale yaptığı son açıklama ile toplamda fonun 24.2 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Yatırımın büyük çoğunluğunu Bitcoin yatırımı oluşturuyor. Kripto para alımlarına devam eden fon büyük ilgi görüyor. Özellikle şu sıralar Bitcoin fiyatının artış ve azalış yaşadığında akıllara ilk olarak Grayscale geliyor.

Grayscale Fonu 24.2 Milyar Dolara Ulaştı!

Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Litecoin, XLM, ZEN ve Zcash kripto paralarına yatırım yapan Grayscale, toplamda 24.2 milyar dolar fon büyüklüğüne ulaştı. Oluşturulan fonda hisse satışı yapan Grayscale, Grayscale Bitcoin Trust fonunun hisse başına fiyat olarak 29.57 dolar olarak işlem görüyor.

Grayscale Ethereum Trust hisse başına fiyat olarak 11.90 dolardan işlem görüyor. Fonun detayları ise şöyle:

Grayscale fonu

Fonun toplam yatırımını 20.1 milyar dolarını Bitcoin, 3.4 milyar dolarını Ethereum oluşturuyor. Fon büyüklüğü 12 Ocak tarihinde 24.5 milyar dolar büyüklüğündeydi. Bitcoin yatırımı ise 20.6 milyar dolar seviyesindeydi. Aradan geçen 10 günlük sürede artış ve azalış yaşayan fon büyüklüğü şu sıralar Bitcoin fiyatıyla ilişkilendiriliyor.

Kripto paraların normal yatırım araçlarından pek fazla farkı bulunmasa da kendine has bir yapısı olduğu aşikar. Bunu bilen kurumsal yatırımcılar, yatırımlarını kendileri yapmak yerine kripto para fonlarını tercih ediyor. Başlı başına bir piyasa haline gelen kripto paraların has özelliklerine çaba harcamak yerine profesyonel fonlar tercih ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir