Google ve Youtube ne kadar kazanıyor? İşte reklam gelirleri

Google ve Youtube ne kadar kazanıyor? İşte reklam gelirleri

Google ve Youtube ne kadar kazanıyor? İşte reklam gelirleri

ABONE OL 

Alphabet, 2020 üçüncü çeyrek verilerini açıkladı, peki Google ve Youtube ne kadar kazanıyor? İşte bu sorunun cevabı haberimizde.

Google, Youtube ve birkaç şirketi bünyesinde bulunduran çatı şirket Alphabet, 2020 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı ve sonuçlarla birlikte Google ve Youtube platformlarının gelirleri de ortaya çıktı.

Google ve Youtube Ne Kadar Kazanıyor? İşte Reklam Gelirleri

Açıklanan verilere göre üçüncü çeyrekte Google 37.1 milyar dolar, Youtube ise 5 milyar dolarlık reklam geliri elde etti. Google geçen sene aynı dönemde 34 milyar dolar kazanmışken Youtube ise 3.8 milyar dolar kazanmıştı. Alphabet ise geçen yıl aynı döneme oranla yüzde 14 daha fazla gelir elde ederek pandemi döneminden çok fazla etkilenmediğini göstermiş oldu.

Şirketinizi Google'a dönüştürmenin sırları | İK Blog

Google Apple’a Ciddi Bir Ödeme Yapıyor

Google her yıl Apple‘a yerleşik arama motoru olmak için 8 ila 12 milyar dolar arasında bir ödeme yapıyor. Dünya genelindeki iPhone kullanıcı sayısı düşünüldüğünde ve her iki şirketinde dünya devi olduğu düşünüldüğünde bu ücretin normal olduğu düşünülüyor. Ayrıca bu ödeme Apple gelirlerinin neredeyse yüzde 20’sini oluşturuyor.

Verilere göre Google arama trafiğinin yüzde 50‘sinden fazlasını Apple cihazları oluşturuyor. Android geliştiricisi olan Google, Android tarafında olduğu gibi iOS tarafında da söz sahibi olmak istiyor ancak Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından Antitröst politikalar uygulanmak isteniyor. Bu ise Google’ın Apple cihazları üzerindeki ağırlığını azaltabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.