Google ve Samsung Bitcoin adımı atıyor!

 Google ve Samsung Bitcoin adımı atıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yer alan Google ve Samsung, mobil ödeme cüzdanlarına Bitcoin ve diğer kripto paraları entegre edeceklerini duyurdu.

Google ve Samsung Bitcoin İçin Karar Verdi

BitPay tarafından açıklanan bilgiye göre Google ve Samsung, mobil ödeme cüzdanlar Pay için Bitcoin ve diğer kripto paraları entegre edecek. Her iki şirketinde milyonlarca kullanıcısının olduğu düşünüldüğünde bu adımın kripto paraları bir hayli etkilemesi bekleniyor.

Google Pay ve Samsung Pay uygulamalarına Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin eklenmesi, kripto paraların aktif bir şekilde kullanılmasının da önünü açacak. Bu sayede kripto paralar daha işlevsel hale gelerek devletler tarafından üretilen para birimlerinin yerini alabilecek.

Google ve Samsung Bitcoin desteğiyle birlikte kripto para fiyatlarının da etkilemesi bekleniyor. Bu iki platformun kullanıcıları kripto para birimi kartlarını kendi cüzdanlarına ekleyebilecek. Bu iki cüzdan kullanıcılarına sunulacak kripto paralar ise şöyle:

  • Bitcoin
  • Ethereum
  • Bitcoin Cash
  • BUSD
  • PAX
  • USDC
  • GUSD

Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto para birimlerinin sabit fiyatlı (1 dolara sabit) olmaları da dikkatleri çekiyor.

Google ve Samsung Bitcoin adımı atıyor!

MasterCard Kripto Para Desteği Sunacak!

Kripto paraların popülerleşmesi ile birlikte birçok yeni yatırımcı kripto para borsalarına kredi veya banka kartları ile nakit akışı sağlayarak kripto para satın alıyor. Bu alımların çoğu Visa ve MasterCard imzalı kartlar ile yapılıyor. MasterCard bu alımları sebep göstererek kripto para ile ödeme yapma imkanını sunmak için çalıştıklarını açıkladı.

Kripto paralar ile ödeme yapma olanağı için belirli kripto paraları MasterCard ağı ile entegre edecekleri de duyuruldu. Bu sayede özellikle Korona virüsü pandemi sırasında popülerleşen kripto paraları kullanma imkanı tüm MasterCard kullanıcılarına sunulmuş olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir