Google Stadia’nın fişi çekildi!

Google Stadia

Google Stadia’nın fişi çekildi!

ABONE OL 

Google, tıpkı Steam ve Epic Games gibi oyunculara hizmet sunduğu Stadia platformunu kapatma kararı aldı. Bu kararla birlikte geri ödemelerin de yapılacağı açıklandı.

Google Stadia Yolun Sonuna Geldi

Google, oyunculara yönelik geliştirdiği ve duyurduğu Stadia isimli platformunun fişini çekme kararı aldı. Yapılan açıklama ile birlikte Google Stadia‘nın yeteri ilgiyi görmediği için erişimin sonlandırıldığını açıkladı. Hali hazırda hizmet satın alan kullanıcılar ise 2023 yılının ortalarına kadar Google Stadia‘yı kullanabilecek.

Google tarafından konu ile ilgili yapılan açıklama:

Birkaç yıl önce bir tüketici oyun hizmeti olan Stadia’yı da piyasaya sürdük. Stadia’nın tüketiciler için oyun akışına yönelik yaklaşımı güçlü bir teknoloji temeli üzerine inşa edilmiş olsa da kullanıcılarda beklediğimiz ilgiyi göremediği için Stadia hizmetimizi sonlandırmaya başlamak için zor bir karar aldık.

Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak
Google Stadia’nın fişi çekildi!

Google Hangouts Kapanıyor

Şirketin 2019 yılının sonlarında kapatmayı planladığı ancak pandemi nedeniyle bir süre ertelediği kararı tekrar gündeme geldi ve Google, iletişim platformu Hangouts’u Kasım ayında kapatma kararı aldı.

Kullanıcıların Temmuz ayı itibariyle verilerini Google Chat uygulamasına aktarmaya başlayacağı ve Kasım ayında uygulamanın tamamen kaldırılacağı bildirildi. Aynı zamanda Google, Google Duo ve Google Meet uygulamalarının birleşeceğini de açıkladı. Yeni düzenle birlikte bireysel kullanıcılar için Google Chat, kurumlar için ise Google Meet uygulamasının kullanılacağı belirlendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir