Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

ABONE OL 

Google Stadia ile yükselen bulut oyun teknolojisi yükselirken ülke ve cihaz sınırlamaları nedeniyle hala istenilen seviyeye ulaşılmamıştı. Bu durumu değiştirmek isteyen Google, sınırlamaları kaldırarak Stadia uygulamasının indirilebildiği her akıllı telefonda kullanılmasına onay verdi.

Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

Google, Stadia çalıştırmak için herhangi bir telefon gereksinimi sunmadı. Bu nedenle hangi telefonlarda çalışacağı henüz belli değil.

Google Stadia yeniliklere devam ediyor

Stadia oyuncuları için bir yenilik daha sunuldu, bu yenilikle özel bir fiziksel denetleyiciye ihtiyaç duymadan oyun oynanmasına izin veren dokunmatik kontroller eklendi. Oyuncular yeni özelliğe ayarlar menüsünden “dokunmatik oyun kumandası” seçeneğiyle ulaşabiliyor.

Stadia dokunmatik kontrol düzeni

Google Stadia, sadece ABD, İngiltere, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç dahil olmak üzere yalnızca 14 ülkede kullanılabilir. Google, Stadia’nın varlığını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde daha fazla cihaza ve bölgeye genişletmeyi hedefliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir