Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

   Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

  Google Stadia ile yükselen bulut oyun teknolojisi yükselirken ülke ve cihaz sınırlamaları nedeniyle hala istenilen seviyeye ulaşılmamıştı. Bu durumu değiştirmek isteyen Google, sınırlamaları kaldırarak Stadia uygulamasının indirilebildiği her akıllı telefonda kullanılmasına onay verdi.

  Google Stadia artık çoğu Android telefonda çalışacak

  Google, Stadia çalıştırmak için herhangi bir telefon gereksinimi sunmadı. Bu nedenle hangi telefonlarda çalışacağı henüz belli değil.

  Google Stadia yeniliklere devam ediyor

  Stadia oyuncuları için bir yenilik daha sunuldu, bu yenilikle özel bir fiziksel denetleyiciye ihtiyaç duymadan oyun oynanmasına izin veren dokunmatik kontroller eklendi. Oyuncular yeni özelliğe ayarlar menüsünden “dokunmatik oyun kumandası” seçeneğiyle ulaşabiliyor.

  Stadia dokunmatik kontrol düzeni

  Google Stadia, sadece ABD, İngiltere, Belçika, Kanada, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İrlanda, İtalya, Hollanda, Norveç, İspanya ve İsveç dahil olmak üzere yalnızca 14 ülkede kullanılabilir. Google, Stadia’nın varlığını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde daha fazla cihaza ve bölgeye genişletmeyi hedefliyor.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Oyun kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir