Google Play Store güncelleniyor! Eski uygulamalar tarih oluyor

Google Play Store güncelleniyor!

Google Play Store güncelleniyor! Eski uygulamalar tarih oluyor

ABONE OL 

Google, bir süredir güncelleme almayan uygulamalara engel olmak için Google Play Store‘da bir güncelleme yayınlayacak.

Google Play Store Güncelleniyor

Google, 2 sene ve daha fazla süredir güncelleme almayan, yeni işletim sistemi güncellemelerinde istenen nitelikleri taşımayan Android mobil uygulamaları Google Play Store’dan kaldırmak için bir güncelleme yayınlayacak.

Yeni güncelleme yayınlamaya hazırlanan Google, geliştiricilere de bazı uyarlarda bulunmayı ihmal etmedi. Android’in eski sürümünü kullanan cihazların güncellenmemiş uygulamaları kullanmaya devam edeceği ancak güncelleme almış cihazların 1 Kasım tarihine kadar son 2 yıldır güncellenmemiş olan mobil uygulamaları kullanamayacağı geliştiricilere bildirildi.

Google Play Store güncelleniyor!

Google Chrome Logosu Boyandı

“Bazılarınız bugün Chrome’un Canary güncellemesinde yeni bir simge fark etmiş olabilir. Evet! Chrome’un marka simgelerini 8 yıldır ilk kez yeniliyoruz. Yeni simgeler yakında cihazlarınızda görünmeye başlayacak.”

Kanarya güncellemesi olarak adlandırılan yeni güncellemeyle birlikte logonun renklerinin daha belirginleştiğini ve koyulaştığını, ortadaki yuvarlağın da büyüdüğünü görebiliyoruz.

Google’ın daha modern marka ifadesi politikası ile uyumlu hale getirmek amacıyla basitleştirilmiş tasarımla 8 yıl sonra yeni bir logo alıyor. Çok büyük bir değişiklik olmasa da yeni logo eskisine göre daha canlı görünüyor.

Google Chrome logosu boyandı
Google Chrome logosu 8 yılın ardından değişti

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.