Google Pixel 6 kamera detayları ortaya çıktı

Pixel 6 kamera

Google Pixel 6 kamera detayları ortaya çıktı

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde tasarımıyla karşımıza çıkan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerinin kamera detayları ortaya çıktı. Akıllı telefonların özellikler kamera dizilimi dikkatleri çekmişti. Daha önceki Pixel modellerinde kare bir dizilim söz konusuyken Pixel 6 serisinin yatay dizilim ile kutusundan çıkması bekleniyor.

Google Pixel 6 Kamera Detayları

Google Pixel 6 modelinin iki arka kamera, Pixel 6 Pro modellerinin ise üç arka kamera ile kullanıcılarının karşısına çıkması bekleniyor. Pixel 6 modelinde 50 megapiksel ana kamera ve 8 megapiksel periskop kameranın yer alması, Pixel 6 Pro modelinin kameraları hakkında şimdilik bir detay bulunmuyor.

Pixel 6 Pro kamera dizilimi

Pixel 6 serisi ile ilgili ortaya atılan en ciddi iddialardan biri ise işlemci olarak Qualcomm yerine Google tarafından geliştirilecek olan işlemcinin kullanılacağı oldu. Eğer bu iddia gerçekleşirse Pixel 6 modeli de işlemci olarak Qualcomm bağımlılığından kurtulmuş olacak.

Google Pixel 6 kamera detayları ortaya çıktı

Kameraların hemen üzerinde yer alan turuncu detay ise akıllı telefona farklı bir hava katıyor. Arka kamera tasarımının dışarı doğru çıkıntılı olması da dikkatleri çeken başka detay. Bir bakıma konsept tasarım olarak da nitelendirilebilecek olan bu sızıntı Google Pixel 6 serisinin tasarımı hakkında fikir veriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.