Google mırıldanarak şarkı bulma sistemi: Hum to Search

Google mırıldanarak şarkı bulma

Google mırıldanarak şarkı bulma sistemi: Hum to Search

ABONE OL 

Bazı şarkıları duyduğumuzda hemen ezberleyemesek bile ritmini aklımızda tutabiliyoruz. Ancak o ritimle şarkıyı bulmamız çok zor oluyor. Google bu sorunu ortadan kaldırmak için mırıldanarak şarkı bulma devrini başlattı.

Google Mırıldanarak Şarkı Bulma Sistemi!

Hayatımızı arama motoru ile bir hayli kolaylaştıran Google, mırıldanarak veya ıslık çalarak aradığımız şarkıyı bulmamızı sağlayacak sistemi duyurdu. Yapay zeka teknolojisi geliştikçe hayatımızın her alanında kullanılmaya birer birer başlandı. Şimdi de hayatımızda ufak bir etkisi de olsa da aradığımız şarkıları bulma imkanını bizlere veriyor.

Google Mırıldanarak Şarkı Bulma Sistemi!

Google Asistan aracılığıyla kullanıcılara sunulan bu özellik kullanıcıların arayıp bulamadığı şarkıları mırıldanarak veya ıslık çalarak bulmasına yarıyor.

Google bu sistemin nasıl çalıştığını da duyurdu. ”Sesi şarkının melodisini temsil eden sayı tabanlı bir sıraya dönüştürerek” yapay zekanın şarkıları bulmasını sağlayan Google, yapay zekayı birçok kaynak ile eğittiklerini de belirtti. Şarkıyı bulma ihtimalini yüzdelik dilim olarak da gösteren Hum to Search, bir hayli verimli bir araç olacağını şimdiden hissettiriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir