Google Meet yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor

Google Meet yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor

Google Meet yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor

ABONE OL 

Yakın bir zamanda ücretsiz hale gelen ve pandemi döneminde popülerleşen Google Meet yeni özelliklerle yeniden karşımıza çıkıyor.

Yeni özelliklerde öğrencilerin ve toplantı yapan iş yerlerinin ön planda tutulduğunu görüyoruz. Bu konuda en önemli özelliklerden biri ise toplantılar için tasarlanan sanal sınıf özelliği.

Yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulması beklenen özellikler şimdiden kurumsal müşterilere sunulmuş durumda ve henüz olumsuz bir durum söz konusu değil.

Google Meet yeni özelliklerle karşımıza çıkıyor. İşte o özellikler

Yeni özelliklerin başında toplantılara katılan kişi sayısının yükseltilmesinden sonra ana ekranda herkesin görünmeme sorununun çözülmesi geliyor. Toplantı sırasında el kaldıran kullanıcıların kişiler arasında öne çıkarak söz alması artık mümkün ve bu durum hem online toplantı hem de online dersler için yerinde bir özellik.

Google Meet ayrıca sözlü sınav ve soru yöneltme özellikleri sunarak işleri biraz daha kolaylaştırıyor. Ayrıca anket özelliği de gelen diğer yeniliklerin üstüne hediye gibi bir özellik.

google meet sınıf

Ayrıca toplantılarda katılımcılar arasında bir moderatör seçilebilecek ve moderatör konuşmayı istediği şekilde yöneterek istediğinin sesini açıp istediğini susturabilecek.

google meet yeni özellikler

Yeni eklenen özellikler genelde sınıf ortamı yaratabilmek adına getirilmiş gibi görünüyor. Yeni özelliklerden biri de arka planla oynayarak arka görüntüyü bulanıklaştırma ya da duvar kağıdı yerleştirme üzerine.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.