Google Meet canlı ders için yeni özellik getiriyor

 Google Meet canlı ders için yeni özellik getiriyor

Google şirketinin video konferans servisi Google Meet canlı ders yayınları için yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Uzaktan eğitim döneminin uzaması, konferans servislerinin de güncellemeler yapmasını gerektiriyor. Bu nedenle de Google Meet kısa vadede yakaladığı yükselişin hakkını vermek için sürekli yenilemeye gidiyordu. Şimdi ise canlı derslere odaklanmak için soru-cevap ve anketler özelliklerinin yakında platforma ekleneceği açıklandı.

Google Meet Canlı Ders İçin Yeni Özellikler Getiriyor

Toplantı için geliştirilen ancak canlı derslere de odaklanan platformda öğretmenler ve öğrenciler için eklenen özellikler paylaşılan yeni ekran görüntüsünde ortaya çıktı.

google meet yeni özelliği

Ekran görüntüsünde sağ tarafta soru ve cevapların bulunacağı yeni bir sekme gözümüze çarpıyor. Görüntüden anladığımız soru sekmesinden soru oluşturup diğer katılımcıların soruyu cevaplaması ve cevapları görebileceğimiz bir özellik.

Soru-cevap özelliği dışında aynı gün bir de anketler özelliği karşımıza çıkacak. Anket sonuçları ise Google Sheets’e aktarılacak. Bildiğimiz detaylar bunlar ve açıklamaya göre 8 Ekim’de yeni özellikler kullanıcılara sunulacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir