Google Korona virüs aşıları için 150 milyon dolar bütçe ayırdı!

Google Korona virüs aşı

Google Korona virüs aşıları için 150 milyon dolar bütçe ayırdı!

ABONE OL 

Google, pandemiye dönüşen Korona virüsü için elini taşın altına koyuyor. Korona virüs aşılarının yaygınlaşması için çalışmalara başlayan Google, aşılarının dağıtılması için kâr amacı gütmeyen kuruluşları 100 milyon dolar bütçe ayırdı. Ayrıca Korona virüs aşıları hakkında yetersiz hizmete sahip topluluklara 50 milyon dolar bütçe ayırdı.

Google Korona Virüs Aşılamalarını Destekliyor

Dünyanın Korona virüs pandemisinden kurtulması için tüm ülkeler gerekli çalışmaları sürdürüyor. Aşılama işlemlerinin başlamasıyla birlikte Google’da dünya genelinde aşıların dağıtımında ortaya çıkan maliyetlere katkıda bulunacağını açıkladı.

Korona virüsü aşı
Google Korona virüs aşılamalarını destekliyor

Dağıtım için 100 milyon dolar, Korona virüsü aşıları için yetersiz hizmete sahip topluluklara 50 milyon dolar bütçe ayıran Google, aşılama bölgelerini de Google Maps’te gösterecek.

Ayrıca aşı dağıtımının hızlanması için destek verecek olan Google; sağlık kuruluşları, eczaneler, lojistik şirketleri ve kamu kurumları için bulut hizmeti kullanacak.

Apple Red Product Gelirlerini Korona Virüsü için Bağışlamıştı

Apple‘ın 14 yıldır sürdürdüğü ‘Red Product‘ kampanyası devam ediyor. Red Product kapsamında üretilen kırmızı ürünler AIDS hastaları için küresel bir fona bağışlanıyordu. Ancak son bir yıldır hayatımızda olan ve dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü pandemisinin ortaya çıkmasıyla birlikte Red Product gelirleri, Korona virüsü hastalarına bağışlanması kararı alınmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.