Google işlemci üretebilir!

 Google işlemci üretebilir!

Dünyada baş gösteren yarı iletken çip krizi birçok şirketi olumsuz etkiliyor. Başta akıllı telefon ve otomobil sektörü olmak üzere birçok sektör yarı iletken çip üretiminin azalmasından dolayı üretim kapasitesini düşürmeye başladı. Google‘da ürettiği Pixel isimli akıllı telefonlarında bu problemi yaşamamak için kendi işlemci çipini üretmek için kolları sıvamış olabilir.

Google İşlemci Pixel 6 ile Karşımıza Çıkabilir

Google, yakın zamanda kendi işlemcisini üreteceği iddia edildi. Geliştirilen Whitechapel isimli işlemci Pixel 6 modeline güç verecek. Bu işlemcinin Samsung ile yapılan iş birliği sonucunda üretileceği ve Samsung Exynos ile benzerlik göstermesi bekleniyor.

Önümüzdeki zamanlarda Google’ın Pixel 6 ve Pixel 6a modellerini duyurması bekleniyor. Bu modellere ait şimdilik bir özellik bilinmiyor.

Google Pixel 5 satışları
Google işlemci üretebilir!

Play Store Komisyonu Düşürüldü!

Google Play Store geliştiricileri tarafından en büyük eleştiri konuları arasında yer alan geliştirici komisyonu hakkında nihayet bir çözüm geliştirildi. İlk 1 milyon dolara kadar olan gelir için geliştiricilerden yüzde 15 komisyon alınacak. 1 milyon dolarlık gelirin ardından ise komisyon seviyesi yine yüzde 30 oranında alınacak.

Gelir 1 milyon dolara ulaşana kadar her yıl yüzde 15 seviyesinde komisyon alınacağını ifade eden Google,b’da yer alan uygulamaların yüzde 97‘sinin herhangi bir satış gerçekleştirmediğini ve bu sebepten dolayı herhangi bir ödeme almadıklarını açıklamıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir