Google, Stadia Makers programını başlattı

Google, Stadia Makers programını başlattı

Google, Stadia Makers programını başlattı

ABONE OL 

Oyun Geliştirici Zirvesi’nde, sanal bir etkinlikte Google, konsol kataloğuna daha fazla bağımsız oyun getirme planı olan Stadia Makers’ı duyurdu. Google, bu program ile birlikte sadece büyük oyun firmaları ile değil bağımsız çalışan yazılımcı, tasarımcı gibi kişilerin oyun yapmalarını sağlayarak hem kendine kazanç sağlayacak hemde geliştiricilere kazanç sağlayacak.

Bunu yapmak için Unity ile ortaklık yapıyor. Her ikisi de Google’ın Unity platformunda oyun oluşturan geliştiricileri aradığı bir pilot uygulama olacak.  Unity Ocak ayında Stadia’ya destek verdi ve hem Google platformu hem de Unity, Stadia Makers’ın bu yıl veya 2021’e kadar tamamen hazır olmasını umuyor.

Google, Stadia Makers Programını Başlattı: Avantajlar

  • Teknik Yardım: Unity’deki uzmanlar, Stadia Makers programındaki geliştiricilere işlevsel bir destek yapısı sağlamayı taahhüt ediyorlar. Ve bu, projelerinin hedeflenen alfa, beta, sertifika ve lansman tarihlerini karşılamasına yardımcı oluyorlar.
  • Serbest Geliştirme Donanımı: Katılımcılar, ekip büyüklüğüne ve yapısına bağlı olarak beş adede kadar fiziksel geliştirme kiti almaya hak kazanıyorlar.
  • Finansman: Platformlar arasında gelişme söz konusu olduğunda çok gerçek bir finansal düşünce var. Google da bu maliyetlerin bir kısmını karşılayacak.

Google, Stadia Makers programını başlattı

Google Stadia Maker katılımcılarına en fazla 5 fiziksel geliştirme kiti alma seçeneği sunuluyor. Ancak bu, ekibin büyüklüğüne ve yapısına bağlı olarak değişebiliyor. Bu geliştirme kitleriyle, geliştiriciler kendi düşüncelerini Stadia’ya daha iyi adapte edebilirler.

Stadia’da ilk olarak bir oyun başlatma teşviki, hem unvan hem de platform için daha fazla kapsam sağlayacaktır. Bu önlemler, Google platformuna güvenen geliştirme ekiplerinin yolunu kolaylaştıracaktır.

Şu anda, program Unity 2019.3 veya sonrasında oyun oluşturan geliştiricilere açık. Programa katılmak ve Stadia Makers’ın önde gelen geliştiricilerinden biri olmak için kullanıcıların bu bağlantıdan kaydolması gerekiyor. 

Google’ın yeni oyun platformunun yakın zamanda daha fazla oyun alması hayati önem taşıyor. Xbox Series X ve PS5 gibi yeni nesil konsolların gelişi azalıyor. Ve bu sayede daha ucuza oyun oynatıran bir ortam sunuluyor

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.