Google Haritalar karanlık mod sunuyor!

Google Haritalar karanlık mod

Google Haritalar karanlık mod sunuyor!

ABONE OL 

Google‘ın kullanıcılarına sunduğu ve dünyada yaygın olarak kullanılan Google Haritalar karanlık modu kullanıcılara sunacak. Şimdilik Android kullanıcılarına sunulan özellik iOS için ne zaman sunulacağı şimdilik bilinmiyor.

Google Haritalar Karanlık Mod Sundu!

Google birkaç aydır testini sürdürdüğü karanlık modu Google Haritalar için sundu. Şimdilik Android kullanıcılarına sunulan özellik pil tasarrufu sağlayacak ve kullanıcıların gözlerini daha az yoracak.

Google Haritalar karanlık mod sunuyor!

Ayarlar Tema Karanlık Mod adımlarını izleyerek kullanıcılar karanlık modu kullanmaya başlayabilecek. Eğer Ayarlar kısmında bu adımları göremezseniz uygulamanızı güncellemeniz gerekmekte. 10.61.2 isimli güncelleme ile sunulacak karanlık modun birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Google Haritalar Harita Ve Sokak Görünümünü Beraber Gösterecek

Yeni arayüzde bölünmüş bir ekran karşımıza çıkıyor, ekranın üst kısmında telefonu çevirdiğimiz bölgede ne olduğunu görebilirken alt kısımda bildiğimiz harita görünümünü görebiliyoruz.

Şimdilik yalnızca 4 şehir için yayınlanan bu özellik yol genişlikleri, ağaçlandırmalar, refüjler, yaya geçitleri ve şeritler gibi birçok detayı da kullanıcılara sunuyor. Özelliğin zamanla daha yaygın olacağı ve ülkemizde de aktif bir şekilde kullanılacağı düşünülüyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.