Google evden çalışma süresini uzattı!

Google evden çalışma

Google evden çalışma süresini uzattı!

ABONE OL 

Korona virüsü pandemisi bu defa da Delta varyantı sebebiyle sürüyor. Hindistan’da ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan varyant sebebiyle şirketlerde evden çalışma yöntemini sürdürüyor. Google aldığı yeni bir karar ile evden çalışma sürecini uzattı.

Google Evden Çalışma Devam Kararı Aldı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan Google, yaptığı son açıklama ile evden çalışma sürecini önümüzdeki yıla kadar uzattıklarını açıkladı. Google CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamada çalışanlara bir gün ilave izin hakkı tanınacağı da ifade edildi.

Dünya çapında çok sayıda ofisin zaten açık olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum, on binlerce çalışanı gönüllü olarak yeniden ağırlıyoruz. Önümüzdeki yol, umduğumuzdan biraz daha uzun ve engebeli olabilir, ancak birlikte üstesinden geleceğimiz konusunda iyimserim

Evden çalışma Google
Google evden çalışma süresini uzattı!

Evden Çalışma Şirket Giderlerini Azaltıyor

İlk çeyrek açıklamasında bir önceki döneme göre giderlerinde 268 milyon dolar düşüş yaşayan şirket, yıllık bazda 1 milyar dolardan fazla tasarruf edecek. Çalışanların evde çalışması sebebiyle seyahat, eğlence ve promosyon giderlerinin ortadan kalktı. Bu da şirketin kasasından daha az para çıkmasına sebep oluyor.

2020 yılında Google’ın reklam harcamalarında da düşüş yaşandı. Google, evden çalışma sistemine geçtiği günden bu yana seyahat, eğlence ve promosyon giderlerden 370 milyon dolar tasarruf edildiğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.