Google Cloud kripto para madencilik saldırılarının farkında!

Google Cloud kripto para

Google Cloud kripto para madencilik saldırılarının farkında!

ABONE OL 

Google‘ın bulut hizmet sağlayıcısı olan Google Cloud, gerçekleştirilen siber saldırılarla elde edilen Google Cloud hesaplarıyla kripto para madenciliği yapıldığının farkında olduğunu ve oluşacak zararları karşılamak için fon ayırdığını duyurdu.

Google Cloud Kripto Para Madencilerinin Hedefinde

Kripto para piyasasının en önemli başıklarından birisi olan madencilikle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Birçok Blockchain ağı madencilik yerine doğrulayıcılık sistemine geçmeye başlasa da mevcut sistemler arasında madencilik hala bulunuyor.

Google tarafından kullanıma sunulan Google Cloud‘da madencilik yapmak isteyen hackerların hedefinde bulunuyor. Hackerlar, Google Cloud kullanıcılarının hesaplarına saldırı düzenleyerek ele geçiriyor ve bu ele geçirilen hesaplarla kripto para madenciliği yapıyor.

Google yaptığı son açıklama ile birlikte bu saldırılar sonucunda ortaya çıkan maddi kayıpları önlemek için 1 milyon dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

Bitcoin Madencilik Vergisi Kaldırıldı

ABD’nin kripto para madencilerinden almayı hedeflediği ve 2024’te hayata geçmesi beklenen vergilendirmenin, son görüşmelerin ardından iptal edildiği netleşti. Geçtiğimiz hafta ABD’li senatör Cynthia Lummis tarafından Bitcoin madencilerinden vergi alınmayacağı yönünde bir açıklama gelmişti.

Yakın zamanda ABD’nin ekonomisinde meydana gelen ve borçlanmayı sınırlandıran görüşmelerde Bitcoin lehine de bir karar çıktı. ABD Kongre Üyesi Warren Davidson, paylaştığı tweet’inde görüşmelerin detaylarını içeren bir link paylaştı ve vatandaşlara ne düşündüğünü sordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir