Google Apple’a arama motoru olmak için 20 milyar dolar ödüyor!

Google Apple

Google Apple’a arama motoru olmak için 20 milyar dolar ödüyor!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden olan ve en büyük arama motoru olan Google, Apple‘a iPhone’larda arama motoru olabilmek için 18 ile 20 milyar dolar arasında bir ödeme yaptığı ortaya çıktı.

Google Apple’a Devasa Bir Ödeme Yapıyor

Apple‘ın elde ettiği gelirlerin devasa olduğu neredeyse herkes tarafından bilinirken bir veri daha ortaya çıktı. Bilindiği gibi iPhone modellerinde yerleşik olarak gelen arama motoru Google. Bu yerleşiklik durumu için Google’ın Apple’a yaklaşık 20 milyar dolar ödediği ortaya çıktı.

Bir finansal analist tarafından paylaşılan veri ile birlikte ortaya çıkan bilgi ağızları açık bıraktı. 2 yıl önce yine benzer bir sızıntı ortaya çıkmış ve yaklaşık 10 milyar dolarlık bir ödeme yapıldığı ortaya çıkmıştı.

Google’ın arama motorları arasındaki liderliği sarsılmadan sürmeye devam ediyor. Liderliğini korumak isteyen Google Apple’a bu sebepten dolayı ödeme yapmaya devam ediyor.

Google ofisten çalışanlara Covid-19 için nasıl önlem alıyor?

Google Hareketsiz Hesapları Kapatmaya Hazırlanıyor

Google, ücretsiz bir şekilde sunduğu Google hesaplarında aktiflik şartı getirmeye başlıyor. En az 2 yıldır bir kez bile aktif olmamış hesapların kapatılacağı açıklandı. İçerisinde bulunduğumuz 2023 yılının aralık ayında uygulanmaya başlayacak bu kural için milyarlarca hesabın tehlikede olduğu ifade ediliyor.

Bilindiği gibi birçok kullanıcı iş, oyun vb. gibi sebeplerle Google hesabı açıp kullanmıyor veya oturum açmıyor. Bu sebepten dolayı birçok kişinin yakın zamanlarda Google hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor. 2023 yılının aralık ayında uygulamaya konacak olan bu kuralın sizi etkilemesini istemiyorsanız hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor.

Google hesabı denildiğinde akıllara pek bir şey gelmese de Gmail, Google Drive, Google Fotoğraflar vb. gibi uygulamalar Google hesabı adı altında faaliyet gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir