Google Adsense mobil uygulaması ömrünü tamamladı

Google Adsense mobil uygulaması ömrünü tamamladı

ABONE OL 

Google‘ın içerik üreticilerine ödeme yaptığı, reklam ve gelir istatistiklerinin bulunduğu Google Adsense mobil uygulamasına erişim kesildi. Google Adsense mobil uygulaması geçtiğimiz 2020 yılının nisan ayında uygulama marketlerinden kaldırılmıştı.

Google Adsense Mobil Uygulamasına Erişim Kesildi

Google bir devri daha sonlandırdı. Google Adsense mobil uygulamalarına olan erişim tamamen kesildi. Android ve iOS sürümleri 2020 yılının nisan ayında uygulama marketlerinden kaldırılmıştı. Erişimin ise devam edeceği açıklanmıştı. Erişim ise bu kararın alınmasından bir buçuk yıl sonra tamamen kesildi. Şu an Android ve iOS‘ta yer alan Google Adsense uygulaması kullanıcılara verileri göstermiyor.

Google Chrome üzerinden erişimin kullanıcılar için daha sağlıklı olacağı belirtilmiş ve gerekli optimizasyonların yaptığı açıklanmıştı.

Google Adsense mobil uygulaması ömrünü tamamladı

Google Kripto Para Reklam Yasağını Sonlandırdı

Google, reklam politikasını güncelleyerek 3 yıldır süren reklam yasağını kaldırdı. Belirli şartlarla kripto para reklamlarını yeniden yayınlayacak olan Google, reklam yayınlamak için resmi kurumların onaylarını istiyor. Yapılan açıklama ile Google, 3 Ağustos tarihini işaret etti ve şu şartları sundu:

  • Para Hizmetleri İşletmesi olarak FinCEN’e ve para transferi kuruluşu olarak en az bir eyalette kayıtlı olma
  • Federal olarak veya eyalet tarafından lisanslı bir banka tüzel kişisine kayıtlı olma

Reklamverenlerin bu konuda resmi olarak doğrulanmış olmaları, yeniden reklamlarını yayınlatabilmeleri anlamına geliyor. 3 Ağustos tarihinden itibaren gerekli başvuruları yapmış ve sertifikalarını almış olan kripto para cüzdan uygulamaları ve kripto para borsalarının reklamları yayınlanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.