Gmail yeni arama filtreleri getiriyor

Gmail yeni arama filtreleri getiriyor

ABONE OL 

Gmail, gelen yeni güncelleme ile beraber mail arama motoruna Google tarafından “search chips” adı verilen yeni filtreler geldi.

Gelen yeni filtreler ile beraber kullanıcılar bir maili ararken yalnızca içeriğini ya da mail adresini kullanmak zorunda kalmayacak. Mailin konu başlığı, içerdiği ve içermediği kelimeler, ekli dosya formatı, tarih aralığı ve boyut gibi filtreler getiriliyor.

Bu filtreler ile beraber arama koşullarını daraltıp aranan bir postaya daha kolay ulaşılması amaçlanıyor.

Mail aramayı bir bakıma Google’ın kanayan yarası olarak gösterebiliriz. Çünkü Gmail uygulamasında en çok eleştirilen kısım mail arama kısmıydı. Google’ın piyasanın en önemli arama motoru olduğunu da var sayarsak Gmail’in arama motonun bu kadar kısır kalması önemli ve atlanmayacak bir detaydı.

Daha önce haberini yaptığımız gibi uzun bir zamandır güncelleme yapmayan Gmail, içinde bulunduğumuz bir kaç gün içinde büyük bir güncelleme alacaktı. Güncellemenin ilk ayağı olan arama motoru, aldığı güncellemeler ile beraber daha işe yarar bir hale bürünecek.

Gmail kullanıcılarına bugün yayınlanan yeni güncelleme, G-Suite kullanıcılarına 19 Şubat tarihinde açıldı. Yeni özelliğin tüm kullanıcılar tarafından sorunsuz olarak kullanılmaya başlanması da yaklaşık 15 gün sürecek.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Kripto para borsası Visa ile anlaştı: Banka kartı basabilecek

Samsung’un Android’de değişiklik yapmayı bırakması lazım

Dell şirketinden 2.8 milyar dolarlık satış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir