Gizemli Ethereum işlemlerini kimin gerçekleştirdiği ortaya çıktı

   Gizemli Ethereum işlemlerini kimin gerçekleştirdiği ortaya çıktı

  Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 3 tane gizemli Ethereum transferi için iki defa 2.5 milyon dolar bir defa da 545 bin dolar olmak üzere toplam 5.6 milyon dolardan fazla işlem ücreti ödendi. Bu transferlerin kimler tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı.

  Ethereum İşlemleri Güney Kore’den Gerçekleştirildi

  Toplamda 5.6 milyon dolar ödenen üç transferi Güney Kore menşeili bir kripto para borsası olduğu ortaya çıktı. Good Cycle isimli bir kripto para borsası tarafından gerçekleştirildiği belirlenen transferlerin kanıtlanması istendi. Bunun üzerine Good Cycle, Ethermine ve Sparkpool’a ”Gönderici benim” şeklinde açıklama ile transfer gerçekleştirdi.

  Kanıtlamanın ardından Good Cycle isimli kripto para borsasının sitesinde birden çok güvenlik zaafiyetinin olduğu ortaya çıktı. Bu zaafiyetlerden dolayı kripto para borsasının hacklenmiş olabileceği iddia ediliyor.

  Transfer Ücretleri Ethereum Madencilerine Dağıtılacaktı

  2.5 milyon dolar değerindeki transfer ücretini Ethermine isimli madencilik şirketine gitmişti. Diğer 2.5 milyon dolar değerindeki transfer ise Sparkpool isimli madencilik şirketine gitmişti. Ethermine tarafından yapılan açıklamalara göre işlemi gerçekleştiren kişinin kendilerine ulaşmaları halinde yanlış işlem gerçekleştirildiğini varsayarak geri ödeyebileceklerini belirtmişti. Ayrıca bu işlemi gerçekleştiren kullanıcıya da yeterli zaman tanıdıklarını da açıklamalarına eklemişti.

  Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

  Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir