Gelecek ay 192 megapiksel telefon tanıtılacak

Gelecek ay 192 megapiksel telefon tanıtılacak

ABONE OL 

Dünya devi işlemci üreticisi Qualcomm, üretilen işlemcilerin 192 megapiksel kamera sensörünü desteklediğini açıkladı. Daha önceden üretilen 48 megapiksel, 64 megapiksel ve son olarak 108 megapiksel kameralı telefonlar üretilmişti.

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi‘nin yakın zamanda 144 megapiksel kameralı bir akıllı telefon tanıtacağı sızdırılmıştı. Bilindiği üzere Xiaomi kameralarını Samsung ile birlikte geliştiriyor. 144 megapiksel kameralı telefonları daha görememişken yeni bir iddia daha ortaya atıldı.

Bu iddiaya göre önümüzdeki ay 192 megapiksel kameralı akıllı telefon tanıtılacak. Bu iddiayı Digital Chat Station isimli bir kullanıcı ortaya attı.

Çin’de faaliyet gösteren Weibo uygulaması üzerinden paylaşılan yazıya göre önümüzdeki ay 192 megapiksel kameralı bir akıllı telefon tanıtılacak. Kamera dışında SM7250 olarak belirtilen kod ise Qualcomm Snapdragon 765 serisinin kodudur. Önümüzdeki ay tanıtılacak akıllı telefon için bilinen tek özellikleri bunlardan ibaret.

Snapdragon 765, 192 megapiksel bir kamerayı destekleyecektir. Ancak HDR ve diğer yüksek çözünürlükteki özellikleri desteklememektedir. Ortaya çıkacak yeni özellikleri ile bu sorunun da mutlaka halledileceği düşünülüyor.

Qualcomm daha önceden de 200 megapiksel kameralı telefonları destekleyebilmek için çalışmalar yapıldığını açıklamıştı. Ortaya bu sızıntının henüz bir gerçeklik payı bulunmuyor. Gerçek olup olmadığını ise zaman gösterecektir.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.