FTX eski CEO’su SBF bir kez daha kefalet başvurusu yaptı!

FTX eski CEO'su SBF

FTX eski CEO’su SBF bir kez daha kefalet başvurusu yaptı!

ABONE OL 

FTX eski CEO’su Sam BankmanFried (SBF), daha önce bir kefalet başvurusu yapmıştı. Bu başvuru ilgili makamlarca reddedilince SBF bir kez daha kefalet başvurusu yaptı.

FTX Eski CEO’su SBF Çıkışın Yolunu Arıyor

FTX‘in iflasıyla sonuçlanan sürecin sorumlusu olan SBF, Bahamalar’da gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı. ABD’nin Bahamalar’a yaptığı resmi talep üzerine Bahamalar tarafından SBF tutuklanmıştı.

SBF, tutuklanmasının ardından kefalet başvurusunda bulunmuştu ancak talebi reddedilmişti. Bunun üzerine SBF benzer bir hamle daha yaparak yeniden kefalet başvurusunda bulundu. Uzmanlar ise bu başvurunun da reddedilmesinin muhtemel olduğunu belirtti.

FTX eski CEO’su SBF bir kez daha kefalet başvurusu yaptı!

FTX Eski CEO’su İfade Verecek

FTX’in iflasıyla birlikte kripto para piyasası bir hayli güç kaybetmiş ve piyasada küçülme yaşanmıştı. Birçok yatırımcı tarafından suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), ABD Temsilciler Meclisi Mali Komitesi önünde ifade vereceğini açıklamıştı.

Mali Komite Başkanı Maxine Waters, SBF’in ifade vermek zorunda olduğunu belirtti. SBF paylaştığı tweet ile elinde yeterince belge olmadığını ama yardımcı olmak için hazır olduğunu ifade etmişti

SBF açıklamalarını şu cümlelerle bitirmişti:

Kendimi tembelleşmeyecek veya güncel bir model CEO olarak düşünmüştüm. Üzgünüm, umarım insanlar, kim olduğum ve kim olabileceğim arasındaki farkı öğrenebilirler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir