FTX eski CEO’su SBF Bahamalar’da tutuklandı!

FTX eski CEO'su SBF

FTX eski CEO’su SBF Bahamalar’da tutuklandı!

ABONE OL 

FTX iflas etmesiyle birlikte Bahamalar’da olduğu tespit edilen Sam Bankman-Fried (SBF), ABD’nin talep etmesi üzerine tutuklandı.

FTX Eski CEO’su SBF Tutuklandı

Kripto para piyasasının yaşadığı son şok olan FTX iflasında yaptığı hatalarla en büyük sorumlu olan Sam Bankman-Fried, Bahamalar’da tutuklandı. ABD’nin Bahamalar’a yaptığı resmi talep üzerine Bahamalar tarafından SBF tutuklandı.

FTX’in iflas etmesi ve on binlerce insanın mağdur olmasının ardından SBF’nin hala serbest olması birçok yatırımcı tarafından eleştiriliyordu. Ancak bugün sabah saatlerinde tutuklama gerçekleştirildi.

Sam Bankman-Fried’in yakında ABD’ye iade edilmesi bekleniyor. Bahamalar Başbakanı Philip Davis konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bahamalar ve Amerika Birleşik Devletleri, FTX ile bağlantılı, kamu güvenine ihanet etmiş ve kanunları çiğnemiş olabilecek tüm bireylerden hesap sormak konusunda ortak çıkarlara sahip. Amerika Birleşik Devletleri bireysel olarak SBF’ye karşı suç duyurusunda bulunurken, Bahamalar, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yerlerdeki yasa uygulayıcı ve düzenleyici ortaklarının devam eden işbirliğiyle FTX’in çöküşüne ilişkin kendi düzenleyici ve cezai soruşturmalarına devam edecek.

FTX eski CEO’su SBF Bahamalar’da tutuklandı!

FTX Eski CEO’su İfade Verecek

FTX’in iflasıyla birlikte kripto para piyasası bir hayli güç kaybetmiş ve piyasada küçülme yaşanmıştı. Birçok yatırımcı tarafından suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), ABD Temsilciler Meclisi Mali Komitesi önünde ifade vereceğini açıklamıştı.

Mali Komite Başkanı Maxine Waters, SBF’in ifade vermek zorunda olduğunu belirtti. SBF paylaştığı tweet ile elinde yeterince belge olmadığını ama yardımcı olmak için hazır olduğunu ifade etmişti

SBF açıklamalarını şu cümlelerle bitirmişti:

Kendimi tembelleşmeyecek veya güncel bir model CEO olarak düşünmüştüm. Üzgünüm, umarım insanlar, kim olduğum ve kim olabileceğim arasındaki farkı öğrenebilirler.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir