FTX eski CEO’su ifade vermeyi kabul etti

FTX eski CEO'su SBF

FTX eski CEO’su ifade vermeyi kabul etti

ABONE OL 

İflas eden FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD Temsilciler Meclisi Mali Komitesi‘nin önünde ifade vermeyi kabul etti.

FTX Eski CEO’su İfade Verecek

FTX’in iflasıyla birlikte kripto para piyasası bir hayli güç kaybetmiş ve piyasada küçülme yaşanmıştı. Birçok yatırımcı tarafından suçlanan FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), ABD Temsilciler Meclisi Mali Komitesi önünde ifade vereceğini açıkladı.

Mali Komite Başkanı Maxine Waters, SBF’in ifade vermek zorunda olduğunu belirtti. SBF paylaştığı tweet ile elinde yeterince belge olmadığını ama yardımcı olmak için hazır olduğunu ifade etti.

SBF açıklamalarını şu cümlelerle bitirdi:

Kendimi tembelleşmeyecek veya güncel bir model CEO olarak düşünmüştüm. Üzgünüm, umarım insanlar, kim olduğum ve kim olabileceğim arasındaki farkı öğrenebilirler.

FTX eski CEO’su ifade vermeyi kabul etti

Coinbase CEO’sundan Şok Açıklama

FTX’in iflas etmesi sebebiyle milyarlarca dolarlık bir zarar ortaya çıkmış. Bu zarar henüz tazmin edilememişti. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, resmi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Eski FTX CEO’sunun yaptığı açıklamalarda 8 milyar dolarlık açığın sebebini bilmediğini açıklamıştı.

Brian Armstrong, bu açıklamasında SBF’nin muhasebe hatası yaptığına en saf insanın bile inanmaması gerektiğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir