Fransa Google’a 1.1 milyar euro ceza kesti!

 Fransa Google’a 1.1 milyar euro ceza kesti!

Google birçok ülkede rekabeti etkilediği gerekçesiyle inceleme altına alınmıştı. Fransa’daki oteller arasındaki rekabeti etkilediği gerekçesiyle Google’a 1.1 milyar euro ceza kesildi.

Fransa Google’a Ceza Kesti!

Google, Fransa’daki otellerin sıralamasıyla tüketicileri etkilediği gerekçesiyle Fransa Ekonomi Bakanlığı‘na bağlı Haksız Rekabetle Mücadele ve Tüketiciyi Koruma Kurumu‘ndan (DGCCRF) açıklama yapıldı. Bu açıklama ile birlikte Google’ın Fransa’daki otellerin yıldız sıralamalarında değişiklik yaparak tüketicileri yanılttığına karar verildi.

Bu sebepten dolayı Fransa, Google’a 1.1 milyar euro ceza kesti. Google da tüketicileri yanıltan bilgilerin düzeltildiğini ve cezayı ödemeyi kabul ettiklerini açıkladı.

Fransa Google’a 1.1 milyar euro ceza kesti!

Google Korona Virüs Aşılamalarını Destekliyor

Dünyanın Korona virüs pandemisinden kurtulması için tüm ülkeler gerekli çalışmaları sürdürüyor. Aşılama işlemlerinin başlamasıyla birlikte Google’da dünya genelinde aşıların dağıtımında ortaya çıkan maliyetlere katkıda bulunacağını açıklamıştı.

Dağıtım için 100 milyon dolar, Korona virüsü aşıları için yetersiz hizmete sahip topluluklara 50 milyon dolar bütçe ayıran Google, aşılama bölgelerini de Google Maps’te gösterecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir