Foxconn MacBook ve iPad üretimini Vietnam’a kaydırıyor

 Foxconn MacBook ve iPad üretimini Vietnam’a kaydırıyor

Apple tedarikçilerinden olan Tayvan merkezli Foxconn, Çin’de olan MacBook ve iPad üretimi merkezlerine Vietnam‘a kaydırıyor. Apple, ABD – Çin ticaret savaşları sebebiyle Çin’deki üretim yerlerini daha önce de Hindistan’a kaydırmıştı. Üretim merkezleri kaydırılmaya devam ediyor.

Foxconn MacBook ve iPad Üretimini Çin’den Çekiyor

Apple, ABD – Çin ticaret savaşları sebebiyle Çin’deki üretim merkezlerini bir bir başka ülkelere taşımaya devam ediyor. İş gücü maliyetlerinin düşük olduğu Hindistan’a daha önceden üretim için geçiş yapan Apple, bu defada Foxconn şirketinin MacBook ve iPad üretimini Vietnam‘a kaydırmasını istedi ve Foxconn bu kararı yakın zamanda uygulamaya başlıyor.

ABD’nin Çin merkezli şirketlere uyguladığı ambargolarına yanında ABD merkezli şirketler de üretim atölyeleri ve fabrikaları iş gücü maliyetlerinin düşük olduğu diğer ülkelere kaydırmaya başladı.

Foxconn MacBook ve iPad üretimini Vietnam’a kaydırıyor

iPhone Ekranları Samsung ve LG’den Alınmaya Devam Edecek

Apple ekranlarını Samsung ve LG‘den almaya devam ediyor. Ortaya atılan iddialara göre BOE isimli Çin merkezli ekran üreticisi firmanın iPhone 12 serisi için ekran üretecek. Ancak Apple bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Yoluna Samsung ve LG ile devam eden teknoloji devi, önümüzdeki yıl iPhone 13 serisinde de OLED ekran kullanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir