Fortnite Ukrayna’ya 36 milyon dolar kazandırdı

Fortnite Ukrayna'ya 36 milyon dolar kazandırdı

Fortnite Ukrayna’ya 36 milyon dolar kazandırdı

ABONE OL 

Dünyaca ünlü oyun servisi platformu Epic Games, Ukrayna‘ya yardım edeceğini duyurmuştu ve başlatılan yardım kampanyasında ilk gün Fortnite oyununda 36 milyon dolar kazanıldı.

Fortnite Ukrayna’ya 36 Milyon Dolar Kazandırdı

Epic Games şirketi 20 Mart-3 Nisan tarihleri arasında Fortnite oyunundaki oyun içi harcamaların tamamının Ukrayna’da bulunan sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacağını açıklamıştı. Epic Games kampanya dahilinde ilk 24 saat içerisinde 36 milyon dolarlık bir harcama yapıldığını açıkladı.

Toplanan miktar Fortnite oyunu için normal mi yoksa oyuncular Ukrayna’ya yardım için mi böyle bir şey yaptı bilinmiyor ancak yapılan yardımların devam edeceği kesin. Epic Games daha önce de Doom II oyunu için geliri Ukrayna’ya verilecek olan bir eklenti paketi sunmuştu.

Fortnite Ukrayna’ya 36 milyon dolar kazandırdı

Epic Games, Activision ve EA Rusya’daki Satışları Durdurdu

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından gelen tepkiler devam ediyor, birçok dev şirket Rusya’ya ambargo uyguluyor ve yaptırım kararı alıyor. Bu şirketlere oyun sektörünün devleri de katılmış durumda. Microsoft‘un genel satış yasağının ardından Microsoft tarafından satın alınan ve süreci devam eden Activision Blizzard, son yılların en popüler oyun akış platformlarından biri olan ve dağıttığı ücretsiz oyunlarla ön plana çıkan Epic Games ve FIFA, UFC, Formula 1 gibi önemli oyunlarla hafızalarımızda yer edinmiş olan Electronic Arts, Rusya’daki tüm satışlarını durdurma kararı aldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir