Fortnite Play Store’daki yerini aldı

Fortnite Play Store’daki yerini aldı

ABONE OL 

Epic Games tarafından geliştirilen ve Google Play Store‘da yer almayan oyun sonunda Play Store’daki yerini aldı. Uzun süredir devam eden anlaşmazlık sonunda çözüldü ve Fornite Android kullanıcıları ile Play Store aracılığıyla buluşmuş oldu.

Nihayet Fortnite Play Store’da

Fortnite mobil kullanıcıları için 18 ay önce Fortnite mobil versiyonu yayınlandı. iOS kullanıcıları için herhangi bir sorun yoktu ancak Android kullanıcıları bürokratik sebepler sebebiyle Google Play Store‘dan kaldırılan oyunu, Fortnite resmi web sitesinde indirebiliyordu. Uzun süren bu anlaşmazlıklar tamamen ortadan kalktı ve Fortnite Play Store’daki yerini aldı. Epic Games’in oyunu Play Store’a eklemesinin en önemli sebebi ise Google’ın Play Store’daki uygulamalara verdiği güvenlik ve güncelleme desteği olduğu ortaya çıktı.

Oyun şu an hem Epic Games sitesinden hem de Google Play Store‘dan indirilebiliyor. Ancak oyun içi ödemeler konusundaki pürüzlerin henüz çözülmediği görmek mümkün. Google Play Store‘da yer alan uygulamaların ödeme sistemi olarak Google’ın kendi ödeme sistemini kullanması gerekmektedir. Ancak her iki tarafta şu an geri adım atmıyor. Epic Games Google politikaları ve kurallarında değişiklikler yapılması gerektiğini savunuyor. Google’ın ise tavrı henüz net olarak bilinmiyor.

Fortnite Google Play Store’a yüklendi ancak ülkemizin bulunduğu bölgede indiremiyor. Yakın zamanda ülkemizin de aralarında bulunduğu bölgeye açılması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.