Floyd Mayweather NFT sektörüne giriyor!

Floyd Mayweather NFT

Floyd Mayweather NFT sektörüne giriyor!

ABONE OL 

Dünyaca ünlü boksör Floyd Mayweather NFT sektörüne giren ünlü isimler arasına giriyor. NFT koleksiyonu çıkaracağını açıklayan Mayweather, koleksiyon için tarih de verdi.

Floyd Mayweather NFT Koleksiyonu Geliyor

Çıktığı 50 boks maçını da kazanarak bir rekoru elinde bulunduran Floyd Mayweather, Logan Paul ile bir boks maçına çıkacağını açıklamıştı. 6 Haziran 2021 tarihinde düzenlenecek olan boks maçının öncesinde 26 Mayıs tarihinde Floyd Mayweather NFT koleksiyonunu duyuracak.

Mayweather tarafından yapılan açıklama:

”Sıfırdan başladım ve kariyerimde yaptığım şeyi başarmak için tüm zorlukları aştım ve bunun Amerikan rüyası olduğunu düşünüyorum. Kendime bir ünlü olarak bakmıyorum, kendime onu yapan bir ikon olarak bakıyorum. Benim adım her zaman yaptığım şeyler ve sporda bıraktığım iz için yaşayacak. Bu dijital koleksiyon parçaları herkese Mayweather mirasının bir parçası olma şansı veriyor.”

Floyd Mayweather NFT sektörüne giriyor!

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Dünyanın çeşitli noktaları yaşayan ünlü isimler ve dijital sanatçılar NFT satışları gerçekleştirerek dikkat çekici gelirler elde etti. Bu sebepten dolayı NFT’ler çok daha büyük ilgi çekmeye başladı. Bu isimler arasında Pele, The Weeknd, Cüneyt Özdemir, Bensu Soral ve New York Times gazetesi yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir