• 3 Haziran 2020

FitBit solunum cihazı üretmeye başlıyor

 FitBit solunum cihazı üretmeye başlıyor

Korona virüsünün dünyada etkisini göstermeye başladığı ilk günden bu yana tüm ülkelerin temel ihtiyacı solunum cihazları oldu. Ventilatör ismi verilen solunum cihazlarına olan talep virüsün hala etkisini sürdürdüğü şu günlerde oldukça önemli bir ihtiyaç haline geldi. Solunum cihazı üreticileri arasına bir yenisi ekleniyor. FitBit solunum cihazı üretmeye başlıyor

FitBit Solunum Cihazı Üreticileri Arasına Giriyor

Giyilebilir teknoloji ürünü şirketi FitBit, tıpkı Ford, General Motors gibi solunum cihazı üretmeye başladı. FitBit CEO’su James Park, FitBit’in tedarik zinciri uzmanı olduğunu ve solunum cihazını da üretebileceklerini açıkladı. Bu sayede ABD’deki solunum cihazı arzını arttırmaya yardımcı olacaklarını da belirtti.

CNBC’nin haberine göre FitBit önümüzdeki günlerde acil kullanım izni altında Gıda ve İlaç İdaresi‘ne (FDA) solunum cihazı tasarımlarını iletecek. Geliştirilen bu ventilatör düşük maliyet ve yüksek gelişme amacıyla üretilecek.

Dünyada virüsün yaygınlaşması solunum cihazı kıtlığına sebep oldu. Normalde solunum cihazı üreten şirketler siparişleri yetişemedikleri için her ülkede belirli şirketler bu işe soyundu ve solunum cihazı üretmek için gerekli çalışmalara başladı.

Ülkemizde de başlayan çalışmalar sonuçlanmış ve yakında seri üretime başlanacağı açıklanmştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir