Fidelity Bitcoin ETF başvurusunda bulundu!

Fidelity Bitcoin ETF

Fidelity Bitcoin ETF başvurusunda bulundu!

ABONE OL 

Bitcoin ETF başvurularına bir yenisin daha eklendi. Borsa Yatırım Fonu olarak bilinen ETF’ler özellikle kripto paralar için de oluşturulmaya başlandı. Dünyaca ünlü yatırım şirketi Fidelity de daha önce red yemesine rağmen yeniden spot Bitcoin ETF başvurusunda bulundu.

Fidelity Bitcoin ETF Başvurusunu Yeniden Yaptı

Lider kripto para birimi Bitcoin için yeni ETF başvuruları gelmeye devam ediyor. Trilyon dolarlık fon yöneticisi olan BlackRock‘ın ardından birçok şirket Bitcoin ETF başvurularında bulunmuştu.

ABD merkezli yatırım şirketi Fidelity de spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunarak bu şirketlerin arasında ismini yazdırdı. 4.2 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten Fidelity’nin bu başvurusu bile Bitcoin için oldukça önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

Fidelity daha önce de benzer bir başvuruda bulunmuş ve SEC’den red yemişti.

Son birkaç haftada gelen Bitcoin ETF başvurularıyla birlikte Bitcoin 30 bin doların üzerinde kalıcı hale gelmeye başladı. Bir süredir 30 bin dolar direncini aşamayan Bitcoin, bu haberlerin ardından 30 bin doları aştı.

Bitcoin ETF’lerine Yoğun Talep

Bitcoin ETF başvurularına iki yeni başvuru daha eklendi. Yaklaşık 87 milyar dolarlık fon yöneten WisdomTree ve 1.49 trilyon dolarlık fon yöneten Invesco şirketleri Bitcoin ETF başvurularında bulundu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir