FAST limiti artırıldı

FAST limiti

FAST limiti artırıldı

ABONE OL 

T.C Merkez Bankası tarafından geliştirilen Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminde kullanıcılara sunulan limit artırıldı. 7/24 çalışan FAST’ın limitinin arttırılması, sistemin daha verimli çalışmasını sağlayacak.

FAST Limiti Yükseltiliyor

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve tüm bankalar tarafından kullanılacak olan 7/24 kesintisiz para transfer sistemi FAST, 8 Ocak tarihinde kullanıma sunulmuştu. İlk aşamada 50 TL olan limit, 1.000 TL‘ye yükseltilmişti. Bugünden itibaren ise FAST limiti 2.000 TL olarak belirlendi. Yani EFT ve Havale saatleri dışında gerçekleştireceğiniz FAST işlemlerinizde 2.000 TL’ye kadar gönderim sağlayabileceksiniz.

FAST limiti artırıldı

Fast Nedir?

Normalde para transferi yapmak istediğimizde gönderim yapacağımız kişi bizimle aynı bankanın müşterisiyse HAVALE gerçekleştiriyordu ve 7/24 şekilde para transferimiz kısa sürede gerçekleşiyordu. Gönderim yapacağımız kişi farklı bir bankanın müşterisi ise EFT işlemi yapmamız gerekiyordu. EFT ise yalnızca hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleştiriliyordu.

FAST sistemi için banka hesaplarımız ile cep telefonu, e-posta veya TC kimlik numaralarımızdan istediğimizi eşleştirerek daha kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebileceğiz. En önemlisi 7/24 banka fark etmeksizin para transferlerimiz çok kısa süre içerisinde gerçekleşecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.