FAST limiti 1.000 TL’ye yükseltildi

FAST limiti

FAST limiti 1.000 TL’ye yükseltildi

ABONE OL 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından geliştirilen ve tüm bankalar tarafından kullanılacak olan 7/24 kesintisiz para transfer sistemi FAST 8 Ocak tarihinde kullanıma sunuldu. Para göndermek isteyen kişiler artık EFT ve Havale kısıtlamalarına takılmayacağı sistemde gönderim limiti 50 TL’ydi.

FAST Limiti Yükseltildi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) sistemi ile herhangi bir saat ve gün kısıtlamasına takılmadan 7/24 para gönderimi yapma imkanını tüm vatandaşlara sunmuştu.

FAST sistemi ilk aşamada 50 TL gönderim limiti ile çalışmıştı. Bugün gönderim limiti 50 TL’den 1.000 TL‘ye yükseltildi.

Fast Nedir?

Normalde para transferi yapmak istediğimizde gönderim yapacağımız kişi bizimle aynı bankanın müşterisiyse HAVALE gerçekleştiriyordu ve 7/24 şekilde para transferimiz kısa sürede gerçekleşiyordu. Gönderim yapacağımız kişi farklı bir bankanın müşterisi ise EFT işlemi yapmamız gerekiyordu. EFT ise yalnızca hafta içi ve mesai saatlerinde gerçekleştiriliyordu.

FAST sistemi için banka hesaplarımız ile cep telefonu, e-posta veya TC kimlik numaralarımızdan istediğimizi eşleştirerek daha kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebileceğiz. En önemlisi 7/24 banka fark etmeksizin para transferlerimiz çok kısa süre içerisinde gerçekleşecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir