Facebook’un kripto parası Libra’da büyük değişim!

libra

Facebook’un kripto parası Libra’da büyük değişim!

ABONE OL 

Facebook’un yoğun tepkilere maruz kalan kripto para birimi Libra‘nın cüzdanı olan Calibra‘nın ismi Novi olarak değiştirildi. Devlet yetkilileri tarafından çokça eleştirilen Libra projesi büyük değişimlere sahne olmuştu.

Amerika Birleşik Devletleri‘nde devlet yöneticileri tarafından adeta topa tutulan Libra büyük yatırımcılarını kaybetti. Aralarında Visa, Mastercard ve eBay‘in de olduğu dev şirketler bir bir projeden çekildiklerini açıklamışlardı.

Dev şirketlerin projeden ayrılmasıyla birlikte yeniden yapılanma kararı alan Facebook, projeye yeni bir CEO atamıştı. Ardından yeni şirketlerle iş birlikleri yapılmaya başlanmıştı. İş birliklerinin ardından şimdi de projenin cüzdan ismi değiştirildi. Calibra olan cüzdan ismi Novi olarak değiştirildi.

Libra’ya 219 milyar dolarlık üye!

Libra’ya son olarak 219 milyar dolar değerindeki Temasek Holdings isimli yatırım şirketi dahil oldu. Singapur devletine ait Temasek Holdings Libra’ya üye oldu.

Temasek CEO’su Chia Song Hwee gerçekleştirilen üyelik için şu açıklamaları yaptı:

“Libra Birliği’ne katılımımız, regüle edilmiş küresel bir ağda uygun fiyatta perakende ödeme sistemlerine katkı vermemizi sağlayacaktır. Bu alandaki gelişmeler bizi heyecanlandırıyor. Teknolojinin potansiyelini daha çok araştırabileceğimiz günleri dört gözle bekliyoruz.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir