Facebook’tan büyük profil yeniliği!

Facebook'tan büyük profil yeniliği

Facebook’tan büyük profil yeniliği!

ABONE OL 

Sosyal medya platformu Facebook, video akış platformları Netflix, Disney Plus gibi tek hesaba birden fazla profil ekleme özelliğini test ediyor.

Facebook’tan Büyük Profil Yeniliği

Facebook tarafından ‘ikinci kişiliğinizi sosyal medyada sergilemeyi kolaylaştırmak‘ amacıyla kullanıcıların bir hesaba bağlı beş adede kadar profil oluşturulması için bir özellik test ediliyor.

Meta şirketine bağlı platform, son zamanların popüler sosyal medya ve video platformları ile rekabeti güçlendirmek ve daha fazla kitleye hitap edebilmek amacıyla önemli adımlar atmaya başlamış durumda. Şubat ayında tarihinde ilk kez günlük kullanıcı kaybettiğini bildiren Facebook, ardından yılın ilk çeyreğinde günlük toplamda 1,96 milyar kişinin platforma giriş yaptığını bildirdi.

Sosyal ağ, profillerin, insanların nefret söylemi ve şiddet tehditleri gibi belirli içerikleri yayınlamasını yasaklayan platformun kurallarına uyması gerektiğini söyledi. Profiller, bir kullanıcının kimliğini yanlış tanıtmak veya başka kişilerin kimliğine bürünmek için kullanılamaz.

Avatarlar İçin Mağaza Açılıyor

Instagram canlı yayınında konuşan Zuckerberg, mağaza lansmanına katılan ilk moda markalarının Balenciaga, Prada ve Thom Browne olacağını ama Meta’nın mağazayı geliştiricilerin kıyafetler oluşturup satabilecekleri açık bir pazar haline getirmeyi hedeflediğini söyledi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir