Facebook ya da Instagram hesabını kapatan kişilere 120 dolar ödenecek

 Facebook ya da Instagram hesabını kapatan kişilere 120 dolar ödenecek

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir akademik araştırma için bazı kullanıcılara Facebook ya da Instagram hesabını kapatmaları için davet gönderdi ve davete uyanlara yapılan bu işlem karşılığında para ödeneceğini açıkladı.

Facebook şirketi, seçilen abonelerine Eylül ayının sonuna kadar Facebook ya da Instagram hesaplarını kapatmaları halinde 120 dolara kadar ödeme yapacağını The New York Post’a açıkladı. Şirketin bu uygulamasında amacının kullanıcı sayısını azaltmak değil de ABD seçimlerinde sosyal medyanın rolünü incelemek amacıyla olduğu da aktarılan bilgiler arasında.

Facebook ya da Instagram hesabını kapatan kişilere 120 dolar ödenecek

Şirket sözcüsü Liz Bourgeois, konuyla ilgili kullanıcıların önüne iki seçenek sunduklarını, birinin hesabı geçici olarak kapatma diğerinin ise anket doldurma olduğunu ve buna göre ödeme alacaklarını açıkladı.

Araştırmaya davet edilecek kişilerin yalnızca ABD’deki yetişkin nüfustan seçileceğini açıklayan sözcü konuyla ilgili, “Sosyal medyada demokrasi için faydalı olan her şeyi güçlendirmek, olmayanları da zayıflatmak için daha fazla nesnel ve tarafsız araştırmalara ihtiyacımız var.” cümlelerini kullandı.

facebook teklif

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir