Facebook sahte hesap raporunu açıkladı!

Facebook sahte hesap

Facebook sahte hesap raporunu açıkladı!

ABONE OL 

Facebook sahte hesaplarla mücadele etmeye devam ediyor. Şirket tarafından açıklanan verilere göre geçtiğimiz yılın ekim ve aralık ayında 1.3 milyar sahte hesap kapatıldı.

Facebook Sahte Hesaplara Geçit Vermiyor!

Sahte hesaplar sebebiyle platform kalitesini düşürmek istemeyen Facebook büyük bir temizlik yaptı. Geçtiğimiz yılın ekim ve aralık ayları arasında yapılan temizlik operasyonuyla birlikte 1.3 milyar sahte hesap kapatıldı. En popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alan Facebook, sahte hesapları kaldırarak sahte hesaplar sebebiyle ortaya çıkan bilgi kirliğinin önüne geçmeyi hedefliyor.

Özellikle Korona virüsü dönemin ortaya çıkan binlerce yanlış bilgi sahte hesaplar aracılığıyla yayılmıştı. Facebook açıkladığı metinde, sahte hesaplarla mücadele etmek için 24 saat çalışan 35 bin kişilik ekiplerinin olduğunu da belirtti.

Facebook sahte hesap raporunu açıkladı!

Facebook Siyasi Grup Önermeyecek!

Facebook siyasi ve sivil sorunları ile ilgili grupları önermeyi bırakıyor. Önerilen gruplarda geri plana bırakılacak olan bu gruplar, daha az kişi tarafından ulaşılacak. Facebook tarafından bu grupların içerikleri ”düşük kaliteli” olarak nitelendiriliyor. Önerilerden kaldırılarak daha az insana gösterilecek olan bu grupların içerikleri de daha az kişiye ulaşacak.

Belirlenen kuralları ihlal eden kişi ve gruplara yaptırım uygulanacak. Eğer yaptırımın ardından kuralları yine uyulmuyorsa hesaplar ve gruplar tamamen kapatılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir